Kertokaapas ihmiset, jotka olette laihduttaneet, että katoaako tissit? ja jos niin kuinka totaalisesti? entä pieneneekö ne silleen nätisti vai meneekö ne rukkasiksi. Olen vasta 22 ja mulla on d-kupin rinnat, joihin olen kovin mieltynyt..nyt on tarkoitus laihduttaa noin 10 kg ja mietin vain miten käy mun timmeille tisseille.:)
tissit?
aada
131337
0Äänestä
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tissit tuskin on timmit jos on ylipainoa 10 kiloa.
Timmi on synonyymi kiinteälle, tiukalla jne...
Minä olen entinen läski.Ja kyllä mä olisin pitäny ne rinnat mitkä mulla oli. Nyt kuppi koko on hypänny DD-c.Lihavana minulla oli kiinteämmät rinnat nyt ne ovat vähän valahtaneet.Kokemuksen ääni.
Rusinat niistä tulee..
Tissit tuskin on timmit jos on ylipainoa 10 kiloa.
Timmi on synonyymi kiinteälle, tiukalla jne...
voin kertoa, että ne ovat. olisi varmasti mukavaa jos sullakin olisi yhtä isot ja silti pyöreet kuin pallot. eikö? :) enkä sanonut, että ylipainoa on 10kg vaan haluan sen verran vain pois.
Kokemusta ei ole (vielä), mutta vois kuvitella että rintalihasliikkeet kohtuuden rajoissa (ellet halua näyttää bodarilta) kiintiyttäisi tuota "ongelma-aluetta".
Ehkä.
Joku itse laihduttanut ennusti, että minun c-kuppini muuttuu b:ksi kun laihdutan melkein kolmekymmentä kiloa... kävisköhän niin hyvä tuuri =)
Mites kävi sille dieetlle? et ole ainakaan kirjotellu etenemisestä?
Kymmenes päivä meneillään. Ne kolme kiloa meni kolmena ekapäivänä, sitten tyssäs. Huomenna jatkan pointseilla, kun ei tästä enää tunnu olevan apua, mutta onneksi edes nuo kolme =)
Otan varmaan helmi-maaliskuun vaihteessa uusiksi yhden kaverin kanssa, jos silloin onnistuisi vähän paremmin. Täytyy tunnustaa että en ehkä ihan prikulleen noudattanut tuota dieettiä, mutta laihtuminen loppui jo päiviä ennen pikkurepsahdusta. Josko seuraavalla yrityksellä loppuaikakin tuottaisi tuloksia.
höh..no itse yritän viedä loppuun saakka. laitan tänne sitten vaikka irrallisena osiona kuinka kävi.. mutta joo..points-systeemi on luonnollisesti paras. hyvää kevättä!
Omistan myös D-kupin rinnat ja minulla ainakin vaikuttaa pienikin painon muutos rintoihin. Silloin kun tulee painoa lisää, se näkyy rinnoissa ja kun taas lähtee niin se lähtee niistä. Itse kylläkin vain olen iloinen kun niistä lähtee, niin löytyy helpommin rintsikoitakin. :)
Mutta yksilöllistä sekin on. Mutta rasvakudostahan ne rinnat ovat, niin se vain on.
kuppikoko samana, laihduin 15 kg, joista takaisin on vuosien saatossa tullut 10kg. Rinnat ovat olleet koko ajan samankokoisina, omistan myös D-kupit :)....tämäkin on yksilöllistä.
itse olen laihtunut hieman ja sen näkee myös rinnoista. ne ovat siis hieman pienentyneet. Mä oon kyllä asiasta iloinen, sillä tunnen oloni paljon kevyemmäksi ja mulle sopivia paitojakin on helpompi löytää, kun ne menee kiinni rintojen kohtaa. =) niin, ja onhan se kivempaa kun mies ei baarissa tule luokseni vain rintojeni vuoksi vaan näkee jotain muutakin mussa, kun pelkät rinnat. niin ja juttelee mulle eikä vaan mun rinnoille!
Moi Aada. Mä olen hyvin pienipovinen tyttö, mutta olen aina ihmetellyt miten suuret D-kupin vaativat rinnat todella, fyysiesti tai tilavuudeltaan ovat ja tuntuvat, etenkin jos ne ovat "pyöreät kun pallot". Siis ovatko esim. kuin lentopallot, tai kun greipit tai ...vai osaatko arvioida vaikka litroissa? Mua oikeesti kiinnostaa, kun yritän asettua isorintaisten siskojen asemaan esim tässä keskustelussa.