haluu tietää

eli kuinka paljon painosi yleensä vaihtelee..ilman että olisit syönyt sen enempää kuin normaalisti?
3223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Riippuu siitä syönkö kovinkin suolaista ruokaa. Suola sitoo vettä, ja sipsipussin jälkeen aina on seuraavana aamuna jalat turvonnu ja kiloja lisää.
Muutoin jonkun kilon ehkä. (Tosin syömishäiriöisenä en kyllä osaa sanoa, että paljonko se vaihtelisi, jos olisin normaali.)

Äänestä
  • Kyllä paino vaihtelee kummasti. Painan lähes 100 kg, joten kai siinä heilahteluvaraa on.

    Äänestä

  • Eevaleena kirjoitti:

    Kyllä paino vaihtelee kummasti. Painan lähes 100 kg, joten kai siinä heilahteluvaraa on.

    reilu 100 kiloa ja treenien mukaan vaihtelee (hiilarit, neste). Jos käyny kupilla pe tai la tai molempina =) niin jopa enemmän. (alkoholi diureetti)

    Matseihin lasken alle 95 kilon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuinka paljon painosi vaihtel kirjoitti:

eli kuinka paljon painosi yleensä vaihtelee..ilman että olisit syönyt sen enempää kuin normaalisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu