Ehdottakaa jotain hyvää ÖLJYTÖNTÄ meikkivoidetta. Ei mitään kauhean kallista.. Mulla on tosi rasvainen iho, joten se kiiltelee koko ajan. Nivealla ja The Body Shopilla on ainakin ko. meikkivoiteita. Onko niistä kokemuksia?
Öljytön meikkivoide
hakusessa!
6681
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Lumenen Matt Touch on ihan hyvä ja edullinen öljytön ja ihoa tukkimaton meikkivoide. Käytä lisäksi peitepuikkoa, jos näppylät vaivaavat sekä korosta hyviä puoliasi (silmiä, suuta, poskia).
oletko kokeillut niitä? Tältä palstalta löytyy muutama ketju koskien m-meikkejä. Sivelin tässä tunti sitten elämäni ensimmäistä kertaa Everyday Mineralsia kasvoilleni. Jos muistan, kirjoitan vielä illalla ja kerron kuinka kestävä lopputulos olikaan.
Olen nyt pari päivää meikannut mineraalimeikeillä. Ihoni on loistavassa kunnossa! Viikonloppunakin tulleet finnit ovat alkaneet parantua. Väri on tasainen ja voi olla, että näytän kohta paremmalta jopa ilman meikkiä.
Negatiivista EM:ssä oli se, että vaikka pohjasta tuli posliinimainen ja todella upea ei meikki kestänyt niin hyvin kuin piti...ainakin nenää jouduin puuteroimaan päivän mittaan (rasvoittuva iho). Tähän käytin mukana tullutta Finishing Dustia. En vaihtaisia takaisin perusmeikkeihin. Biothermin ja Maybellinen meikkimössöt lahjoitan kaverille.
huomasin, että sivelemällä pohjan kosteana siveltimellä tulos on paljon pysyvämpi.
Maybellinen Stay matte... on mielestäni hyvää, puuterimainen koostumus
Eli ihan paras öljytön on Cliniquen Superfit. Kestää todella hyvin! Peittää eika ole kuitenkaan pakkeli. Hinta on alle neljäkymppiä, mutta tarjouksesta saa vieläkin edullisemmin. Tuote on riittoisaa ja meikkivoide on todella laadukas!