Minulla poissuljettuja ovat värilliset, sarjakuvahahmot, kasvot ym. esittävät kuvat (hehe, lohikäärmettäni lukuunottamatta).
Myöskään en ottaisi latinalaisilla kirjaimilla kirjoitettua tekstiä. Muistaakseni esim. hindin aakkoset ovat kauniita sekä Tolkienin tengwar, jotain sellaista voisin harkita.
Millaista kuvaa et ottaisi?
13
3019
Vastaukset
pääkalloja, sotakuvia, paholaisen kuvia ja ylipäätään en ottais mitään kuvaa alapäähän.
- nyytikki
ruusuille, sydämille, värillisille tatskoille. Ei myöskään mitään tassunkuvia rintojen päälle tms. Nää esim.
- en ottaisi
Suomileijonaa mihinkään kohtaan ihoani!
Ei vaan toimi mulla,toisilla ne on tyylikkäitä mutta itselle se olisi symboli vieraasta maasta jossa asun toistaiseksi(olen ruotsissa syntynyt ja asunut siellä jonkusen vuoden),siinä syy! - Pina colada
Kiinalaisia merkkejä tai minkään muunkaan nykyisen maan kirjaimia, uskonnollisia tai vahvasti aattellisia symboleita, tribaleita, "huumori"kuvia, nimiä, jonkun henkilön valokuvan pohjalta tehtyjä kuvia. Löytyyhän noita.
- tässä muutama
En ottaisi tribaalia, kiinalaista/japanilaista kirjainta, perhosta, lohikäärmettä, liskoa, maori tatuointia, japanilaistyylistä tatuointia, mitään kovin pientä jne jne...
Joku noista voi ollakin ihan hienon näköinen, esim joku lohikäärme tai japanihenkinen karppi-systeemi, mutta ei mulle kiitos vain.- fotorealistinen
IKINÄ en ottaisi kenenkään kuvaa fotorealistisena kuvana nahkaani, kuten jotkut ottaa esim. vauvansa kuvan, joka ei kuitenkaan sitten ikinä ihan näytä siltä vauvalta ja koko homma menee vaan makaaberiksi. Muutenkin fotorealistiset kasvot ym. on rumia mun mielestä.
- Misunderstood
... mieleen enkelit... en ikinä hakkauttaisi niitä ihooni...
- korho...
kirjaimet ja muut teksit (ei lasketa esim jonku henkilön nimee), eri kielten aakkoset, värilliset jne..
...tatskattuna 2 sarjakuvahahmoa, 2 kasvokuvaa ja yksi latinankielinen teksti. Niin, ja melkein kaikki mun kuvat ovat värillisiä tai "esittäviä" :) Mutta hyvä vaan että on erilaisia mieltymyksiä. Tärkeintä että itse on kuviinsa tyytyväinen.
- -Traa-
ei nappaa värilliset kuvat, logot ja muu tällainen "isänmaa-homma", piikkilangat, naistatuoinnit, lapsellisen näköiset tatuoinnit (kiltti piru tms mautonta), nimet (varsinkin oma nimi!), intiaanitatuoinnit... Onhan noita. Mutta nämähän siis mistä tämä hemmo ei tykkää :) Jokaisen pitääkin ottaa sellainen tatuointi josta itse pitää. Näitä en koskaan kuitenkaan itseeni ikuistaisi.
- marmelaadi
Värillistä en halua,enkä myöskään mitään pääkallo,intiaani suomi leijona jne...juttuja....ei kiitos...enkä mitään tekstejä....
- esli!
ei ikinä huhhuhuuu
- JustJohanna
Missään nimessä en ottaisi aatetta vastaavaa kuvaa. Myös puolison tms. nimet jäävät ehdottomasti hakkaamatta. Värilliset kuvat ja sarjakuvahahmot eivät myöskää iholleni päätyisi..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981030- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648