Minua ei voisi vähempää kiinnostaa yrittää baarista löytää seuraa. On niin teennäistä vain ulkonäön perusteella valikoida, kenelle menee puhumaan paskaa, ettei siihen tule edes ryhdyttyä. Ja nämä nettideititkään ei liiemmin innosta, kun mielummin tutustuisin ihmiseen oikealla verukkeella, jonkun muun toiminnan lomassa. Mistä niitä naisia, fiksuja sellaisia, sitten voi löytää? Ei ainakaan töistä, kun lähes kaikki ovat miehiä, tai vanhoja ja varattuja naisia. Onko sitä johonkin ompeluseuraan liityttävä? Taitaa vaan niissäkin olla vanhoja ihmisiä.
Missä ne naiset ovat?
Nimetön
161784
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
suomi24 treffit, joku harrastus,...
Miten olis esim. työväenopiston tai kansanopiston kielikurssit? Jos kielihommat ei kiinnosta niin onhan siellä vaikka mitä muutakin. Jos et naista löydä niin saat ainakin sivistystä. ;)
Kuntosali voisi olla yksi mahdollinen kohtauspaikka. Kenenkään treenejä ei varmaan kannata mennä keskeyttämään ja ahdistella jokaista vastaantulevaa. Mutta...mutta, arkisessa tilanteessa on helpompi mennä juttelemaan sitten joskus myöhemmin sillä verukkeella, että käytte samalla salilla.
tyly mutta kyllä se ulkonäön perusteella aina valitaan.otetaan esimerkiksi vaikkka netti treffit,ilman kuvaa ei ketään kiinnosta.mitenhän muuten sokeat tai huononäköiset valitsee miehen?kysyvätköhän kavereilta apua?
Olisi valehtelua väittää, etteikö ulkonäkö vaikuttaisi, mutta en usko että oikea suhde voi vain ulkonäölle perustua. Arvostan kuitenkin sinkkuuden vapauttani niin paljon, että jonkin verran (muttei liikaa, ettei käy tylsäksi) pitäisi samanmielisyyttä kumppanistakin löytyä, että tullaan toimeen. Toki ulkonäöllä silloinkin rankataan ulos ne harvat keitä ei kasvoihin voi katsoa, ja jos nyt olisi niin ihmeellinen tilanne, että olisi mahdollista valita useamman kesken, niin tällöin tietty ulkonäkö vaikuttaa valintaan.
Ja kauneus on tietty katsojan silmässä. Itse en pidä anorektikkoblodi tms. kauneusihannetta ollenkaan kauniina. Lähinnä kiinnostavan ja erilaisen näköinen on kaunis, tietyissä rajoissa. Lihavakin ihminen voi olla kaunis... ongelmia voi ääripäässä tosin tulla siinä vaiheessa kun pitäisi liikkua jonnekin, itse kun tykkään kävellä ja pyöräillä, vaikken mikään himoliikkuja olekaan, ja on noita liikakiloja muutama itsellänikin (tosin vähenemään päin).
mietin minäkin.
Paitsi että mies seuraa vailla.
Tullut siihen tulokseen että kun lakkaa etsimästä niin ehkä se joskus jossain...
Pitää vain liikkua paljon tuolla ihmisten joukossa ja katsella.
Sama on huomattu täälläkin. Joku idyllinen kuppila vois olla parempi paikka kun joku räkälä tai superglitterclubi naisjahtia ajatellen.
Nettitreffeissä jokaisella tuntuu olevan jokin ihme henkinen ongelma. Muutaman viestin saattaa jollekin kirjoitella jopa hänen omasta aloitteestaan, mutta sitten toinen lopettaa keskustelun kuin seinään. Ei varmaan tykännyt siitä, että mun pyörä onkin jopsa eikä helkama.
Noin muuten kun olet ujompi kaverini, niin siinä sitä sitten ollaankin. Ja ainoat kontaktit naisten puolelta on juuri näissä superglitterclubeilta, jossa joku minihamesankari tulee heittämään jotain ala-arvoista läppää ja olo on kuin kävelevällä kävelykepillä.
Noh, ehkä se tästä vielä joku päivä...
Kun ovat varattuja tai muuten ERIKOISIA. Ei ole kunnollisia naisia enää tarjolla...Viikonloppuna pitää lähtee risteilylle mutta paskat sieltäkään mitään löydy.
No täälläpä ois yksi nainen, en kyllä kuulu ompeluseuraan, mutta pakko tunnustaa, kaulaliinan talven viimaa vastaan on aluillaan.
Muuten olenkin tosi huono antamaan löydä se oikea jostakin-neuvoja, kun baarit on tylsiä ja kuka jaksaa ravata niissä, ne kai, joilla on jo epätoivo valloillaan.
kyllä meitä, ihan oikeesti fiksuja naisia on, mutta ehkä kaupan ilmotaulu vois olla erilainen paikka treffata. Niin ainakin huomasin etelä-eurooppalaisen käytännön Korsikalla käydessä...
Ei huonompi idea, mutta vähän epäilen sen toimivuutta täällä harvaanasutetussa Suomessa. Jonkinlainen "julkinen olohuone" olisi kanssa mahdollisesti kiva paikka, mutta näinköhän sellaiseenkaan oikein riittää ihmisiä, että siellä olisi mitään toimintaa. Kirjastothan nyt lähinnä jossain määrin sellaista virkaa ajaa, mutta aika tyhjillään ne hyllyvälit ovat, eikä välttämättä pöydän ääressä lukevaa ihmistä viitsi mennä häiritsemään. Lontoossa oli kiva kun siellä oli lähes meikäläisten kirjastojen kokoisia kirjakauppoja, missä oli kanssa paljon ihmisiä... ja missä oli sohvia lukemista varten. Samoin varmaan muissakin oikeasti isoissa kaupungeissa.
vaikka olen nainen mutta voisinpa ihmetellä sitä että missä ne miehet ovat???
En ravaa baareissa kauhean usein ja mitä sieltä on löytynyt niin aikas pal pask...
Olen ihan nätti ja mielestäni suht fiksu päätellen siitä miten olen elämääni elänyt mutta kuten sanottiin viesteissä niin ulkonäköön katsotaan.Olen lyhyt ja kokoa xxl, toisaalta olen iloisen näköinen ja kyllä seuraa on riittänyt kapakassa mutta kun en sieltä haluaisi enää ketään hakea sillä haluaisin sellaisen kaverin joka tekee muutakin kuin ryyppää joka viikonloppu.
Joten missä ne sellaiset miehet on???
No, minut voit kohdata lenkkipolulla, messuilla (esim. venemessuilla), kiinnostavissa tapahtumissa, mahdollisesti Puisto Bluesissa, vauhdikkaissa harrastuksissa, mahdollisesti raveissa (sovittu hyvän ystävän kanssa), kahvilassa, mahdollisesti Ikeassa tai jossakin muussa suuressa liikekompleksissa.. Tässä yhden naisen esimerkkipaikat ;). Joku voi täydentää tätä listaa.. Viihdyn myös paljon kotona ja ystävien seurassa, mutta sieltä minua ei sitten löydä :).
Lenkkipolku, vauhdikkaat harrastukset ja suuret liikekompleksit kuten ikea, eivät ainakaan meikäläisessä herätä suurta intohimoa alkaa naiseen tutustumaan. Jos juokset lenkkipolulla vastaan, tuskin käännyn perääsi ja alan jutella niitä näitä mukavia kieli vyön alla.
Kaupat ym. liikekompleksit voisivat menetellä, mutta ne ahdistavat minua liiaksi, jotta voisin jutella rentoutuneesti.
No jäihän tuohon listaukseen onneksi vielä paikkoja jäljelle :)
eikä halua näin hirvittävään kauhuskenaarioiden ympäröimään maailmaan omia hankkia, niin voihan sitä ottaa sitten kun näillä palstoilla naiset, siis yh:t ilmoittelevat, että lastenlapset asuvat kanssani. Saa leikkiä tarpeeksi, mutta ei tarvitse varsinaisesti huolehtia kuin itsestään ja pitää oma omaisuutensa omanaan.
täältä hakemaan? Voisit muka myydä jotain jonnin joutavaa, vaikka kukkia...
tennissukkia. Saisit halvalla, 20 € pari. Tuotto hyväntekevyyteen. ;)
Jaa, mutta oletkos sinä nyt mies vai nainen... :-/ Enpäs lupaakkaan mitään!