missä kaikki vapaat 30+ miehet?

city.fi on aivan kuollut, iskurissa on vain seksin vonkaajia, ja s24:ssä on samat miehet vuodesta toiseen.
132220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Täällä! Huhuuu! Yksi ihan tavallinen, vapaa, raitis, reipas, yms. mies.

Äänestä
  • sitä Jussiin Espoosta tutustuu? :)

    Äänestä

  • N33 kirjoitti:

    sitä Jussiin Espoosta tutustuu? :)

    Onkos tuo N33 ikä? Jos on, niin tuotan pettymyksen (?), sillä ikäeroa on, ei paljon, mutta "riittävästi"...

    Äänestä

Täällä piileksii toinen vapaa 30 mies. Tuohon city.fi alkaa kyllästymään kun naisten jalat on siellä 4 metriä maanpinnan yläpuolella, ei siellä saa mitään todellista aikaiseksi. Iskurissa todellakin on vain seksin vonkaajia, naisissakin. Suomi24 en oo edes koittanut kun näistä jutuista päätelleen se ei toimi ainakaan. Tosin aattelin kyllä laittaa tonne cityyn taas kohta oman ilmoituksen joten jos maltat vielä muutaman päivän odotella. ;) Terveisin savuton, alkomahoolia kohtuudella nauttiva reipas 30 mies

Äänestä
  • kärsivällisesti... :)
    Vai liekö ne vaatimukset liian kovia sinkkumiehellä...?

    Äänestä

  • N33 kirjoitti:

    kärsivällisesti... :)
    Vai liekö ne vaatimukset liian kovia sinkkumiehellä...?

    Sinkkumiehen vaatimukset on sitä tasoa että pitäisi löytää "tavallinen" mukava nainen, kokkaustaito on plussaa. Koulutuksella ja harrastuksilla ei ole mitään merkitystä. Pääasia että yhdessä viihdytään ja tykätään puuhastella kaikenlaista. Mielestäni ihan kohtuulliset vaatimukset, en vain ole tuollaista vielä löytänyt. Niin ja lapsettomuus on plussaa kun ei itsellänikään niitä vielä ole, silloin oltaisiin samalla viivalla.

    Äänestä

sinkkuna oleva mies joka on huumorilla varustettu, mukava ja kuulema "ihana" tiedä sitten mut jokainen nainen voi siitä ottaa selvää ;)

Äänestä

Täällä olisi yksi, joka etsii elämäänsä lapsetonta ja samat elämänarvot omaavaa naista. Valitettavasti joudun tarjouksesta kieltäytymään, koska tapailen sinkkuna vain yhtä naista kerrallaan.

Äänestä

Olipas naurettava kysymys. Haulla 30-35, mies, Uusimaa löytyy yli 1000 osumaa viimeiseltä viikolta. Jos otetaan esimerkiksi vain lapsettomat sekä vähintään amk-kouluttautuneet heterot sinkut niin osumia tulee edelleen yli 400. Oletko nyt aivan varmasti käynyt nuo kaikki läpi? Tai oisit nyt hyvä ihminen vähän tarkemmin listannut vaatimuksiasi.

Sori, olen alle 30 eli en edes lähellä kohderyhmääsi :)

Toi viimeinen osuus on muuten kaikista huvittavin. "Samat miehet vuodesta toiseen." Oletko se eri sinä täällä vuodesta toiseen ;)

Kannattaisikohan avata silmät?

Äänestä
  • Aivan kuin mun näppikseltä, yhdyn kirjoitukseesi.

    Äänestä

Juttu kenties niin et mitkäs noi sinun "vaatimuksesi" ovat jos kerran vuodesta toiseen samoja naamoja tuolla s24:sen sivuilla katselet.

Kannattaskohan niitä tutkiskella hieman ni palataan sit asialle.

Äänestä

olet itse täällä pyörinyt...

Äänestä

Vapaita miehiä on maamme pohjoisosissa ylenmäärin, koska naiset ovat valuneet pääkaupunkiseudulle.

Kummastuttaa, kun nainen kommentoi, että samat miehet ovat seuraa hakemassa vuodesta toiseen. Ensinnäkin, miten voit tietää asian, ellet itse ole ollut palstoilla vuodesta toiseen? Toisekseen, miehiä on tietääkseni nykyään seuranhakupalstoilla moninkertaisesti naisiin verrattuna. Vaikka kaikki suomi24:n naiset ottaisivat joukosta miehen itselleen, enemmistö miehistä jää silti ilman.

Kolmanneksi, naiset tuntuvat etsivän miestä, joka vie jalat alta. Arvioisin, että 10-20% miehistä on tässä taitavia, ja pyörittää sen seurauksena enemmistöä vapaista naisista. Lopuilla miehistä ei ole hauskaa, eikä naisillakaan, kun todellisuus iskee.

Eli suosittelen laajentamaan hakualuetta pohjoiseen, olemaan suvaitsevaisempi ja etsimään potentiaalista kumppania jännittävien miesten sijaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


piileksii kirjoitti:

city.fi on aivan kuollut, iskurissa on vain seksin vonkaajia, ja s24:ssä on samat miehet vuodesta toiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu