Ahistaa kun

tulossa lähivuosina ja itsellä ei ole kuin julkinen oikeusavustaja (uskon kuitenkin että hän tekee ihan hyvää työtä) ja vastapuolella on rahaa kuin roskaa. ja varmasti hyvä asianajajakin.
7558
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

syytetty tai syytön

Äänestä
  • tulossa oikeudenkäynti.

    Äänestä

  • alkuper kirjoitti:

    tulossa oikeudenkäynti.

    Noissa casessa poikkeuksetta tuomitaan työntekijän hyväksi, jopa räikeimmissä väärinkäyttötilanteissakin.

    Äänestä

"Hyvän" saaminen on arpapeliä. Minulla todella hyvät kokemukset ns. julkisesta.

Äänestä

Hei vaan tuntuu hoeman oudolta et sanot oikeudekäynnin tulevan lähivuosina,ja sinulla on jo oikeusavustaja.
Ei sen puoleen onhan ne pitkiä prosesseja,älä nyt vuosikausia stressaa asiasta.
Jos sinut on laittomasti irtisanottu ja sen pystyy todistamaan olet vahvoilla.
Varmaan olet huomannut että näihin laittomiin irtisanomisiin on puututtu niin liittojen kuin oikeudenkin kannalta hyvin jyrkällä kädellä.
Minun aikoinani laiton irtisanominen eteni todella nopeasti käräjille,ja voitin sen sain palkkani korkojen kanssa.
Työnantaja joutui maksamaan kaiken mahdollisen,en tänäkään päivänä ymmärrä miksi hän minut irtisanoi.
Mutta jos todellinen syy oli se että hän halusi minusta eroon kovat rahat joutui maksamaan.
Olin henkisesti sen ajan kun oikeudenkäyntiä odotin aivan loppu,en pahimpina aikoina päässyt ovesta ulos.
Töitä en edes halunnut etsiä ennenkuin maineeni oli puhdistettu.
Olen hänelle vieläkin katkera ja ikinä en anteeksi anna.
Mutta nyt olen ollut jo monta vuotta työelämässä ja se on mennyttä.
Sinulle voimia taisteluusi älä anna periksi ja oikeusaputoimistojen listoilla on ihan päteviä avustajia,ainakin minulla oli.

Äänestä
  • joo, minustakin haluttiin vaan eroon. ja siksi keksittiin valheellisia asioita

    Äänestä

  • mitä luulet kuinka kauan siinä sitten menee? minulla on jo oikeusavustaja. haaste on juuri lähdössä ex pomolle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeudenkäynti kirjoitti:

tulossa lähivuosina ja itsellä ei ole kuin julkinen oikeusavustaja (uskon kuitenkin että hän tekee ihan hyvää työtä) ja vastapuolella on rahaa kuin roskaa. ja varmasti hyvä asianajajakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu