Kaksi kysymystä.

Olisiko pystypunnerrukselle jotain korvaavaa liikettä? Se on minulle hieman liian raskas, kun olen vielä aika kynis. Mitä liikkeitä olisi kyljille? Haluaisin treenata myös hieman kylkiä.
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vai tangolla. vaihtele viikottain molempia niin ei ole kauaa ole raskasta.

kylkiä saat reenattua vaikka pitämällä isoa käsipainoa toisessa kädessä ja laskemalla sitä painoa sivulle ja takaisin.
toinen tapa roikkua tangosta ja jalkoja yhdessä sivulle.
kolmas tehdä normaaleja vatsalihaksia jalat jalat 90 asteen kulmassa sivulla

Äänestä

pystypunnerrusta eli militarii ja limppuu tankoon!! älä ala neiteilemään!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kyselijä kirjoitti:

Olisiko pystypunnerrukselle jotain korvaavaa liikettä? Se on minulle hieman liian raskas, kun olen vielä aika kynis. Mitä liikkeitä olisi kyljille? Haluaisin treenata myös hieman kylkiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu