Itse olen joskus tyhmyyksissä ajellut käsikarvoja ja jossain vaihees päätin ajelun lopettaa.. Nyt taas toivoisin etten koskaan olisi ajellut käsikarvojani,sillä aikoinaan niissä ei edes ollut mitään leikattavaa!!Vaan nytpäs on.(Onneksi kuitenkin vaaleat...)
Elikkäs..Mitkä keinot olisivat sellaiset että ne poistavat karvoituksen käsistäni vaikka iäksi?Ilman että alkaa kasvaa jokin musta sänki!
Elikkäs..Mitkä keinot olisivat sellaiset että ne poistavat karvoituksen käsistäni vaikka iäksi?Ilman että alkaa kasvaa jokin musta sänki!
Vastaukset 2
Vanhimmat
keino poista niitä iäksi...
Jos karvat ovat tosiaan vaaleat, niin laserikaan ei auta. Todennäköisesti niitä on hankala poistaa lopullisesti. Neulaepilointikin voi olla hennoille karvoille hankalaa, mutta voihan niitä käydä näyttämässä kosmetologille.
Todennäköisesti saat suunnilleen samantyyppisen karvoituksen kuin ennen sheivausta, kun poistat ne kaikki vahalla. Uudet kasvavat ilmeisesti samalaisiksi kuin ne ennen oli. Toisaalta iän mukana karvoituskin hieman lisääntyy.