Pillerit ja kumman tuoksuista vuotoa

olen aloittanut ysminella pillerit ja nyt on jotenkin kummallisen tuoksuista valkovuotoa ja aamuisin ja iltaisin lievää pahoinvointia.. mulla oli tosi runsaat kuukautiset (jälkiehkäsypillereiden johdosta) kun aloitin tän ekan liuskani viime viikolla. onko tuttua kellekkään..?
1219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

je-pillerit, eli ehkäisysi on jossain vaiheessa pettänyt.
Vaikka sinulla olikin je-pillereiden jälkeen(takia) runsasta vuotoa, en poissulkisi raskauttakaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MIllA Magiaa kirjoitti:

olen aloittanut ysminella pillerit ja nyt on jotenkin kummallisen tuoksuista valkovuotoa ja aamuisin ja iltaisin lievää pahoinvointia.. mulla oli tosi runsaat kuukautiset (jälkiehkäsypillereiden johdosta) kun aloitin tän ekan liuskani viime viikolla. onko tuttua kellekkään..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu