Näyttäisi olevan

varsin hauska perjantaipalsta, mutta olisko tästä johonkin muuhunkin?
9542
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Turhan paljon näkee täällä asiatonta ja perustelematonta inttämistä ja henkilökohtaisuuksiin menemistä.

Ehkäpä juuri sen takia katsoin velvollisuudekseni lisätä keskustelun asiasisältöä. :)

Äänestä
  • joukkoon lisäämään asiasisältöä näiden hörhöjen ja inttäjien joukkoon. Olen mielenkiinnolla lukenut kirjoituksiasi. Aina täällä oppii uutta kunhan jaksaa poimia suuresta tarjonnasta ne asialliset tiedot.

    Äänestä

www.karppaus.info jos haluat tietoa. Tämä palsta on omistettu äärimmäisyyksille, ihmisille jotka kaipaavat kanavaa purkaa turhamaisuuttaan.

Äänestä
  • miten terveet elämäntavat ja turhamaisuus liittyvät toisiinsa?

    Äänestä

  • skäribo kirjoitti:

    miten terveet elämäntavat ja turhamaisuus liittyvät toisiinsa?

    että skäri söi lampaanlihaa mutta nykyisin ei enää ollenkaan.

    Äänestä

  • Kiril kirjoitti:

    että skäri söi lampaanlihaa mutta nykyisin ei enää ollenkaan.

    Söithän sinäkin ennen pullaa ja leipää ja puuroa ja kevytlevitteitä. Ja enää et. Mutta vielä kuitenkin poltat.

    Äänestä

  • Kiril kirjoitti:

    että skäri söi lampaanlihaa mutta nykyisin ei enää ollenkaan.

    niitä elävältä syö. Pärjäävät hyvin vielä tuossa pihalla, ja lihovat.

    Äänestä

  • skäribo kirjoitti:

    niitä elävältä syö. Pärjäävät hyvin vielä tuossa pihalla, ja lihovat.

    minulle, kun et juurikaam syö lihaa. Mä ostan ne kaikki sun lampaat, joita et itse syö.

    Äänestä

  • Kiril kirjoitti:

    minulle, kun et juurikaam syö lihaa. Mä ostan ne kaikki sun lampaat, joita et itse syö.

    Lampaat kuule myydään jo ennen kun ne ovat edes syntyneet. Kannattaa siis ottaa yhteyttä johonkin lampolaan jo heti joulun jälkeen! Meillä on vakioasiakkaat, eikä meillä ole kuin parikymmentä lammasta kerraallaan, joten ikävä kyllä me joudumme myymään ei oota. Lampaat kun ovat meille (ja naapureillemme, hoidamme lampaat yhdessä) vain harrastus.

    Syömme tosiaan aika vähän lihaa, mutta kyllä meillä yksi karitsa vuodessa kuluu, kun ystävät vähän auttavat. :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jälleen kirjoitti:

varsin hauska perjantaipalsta, mutta olisko tästä johonkin muuhunkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu