Onko kellään kokemusta tästä aknen hoitoon tarkoitetusta geelistä.....kuinka paljon ja kuinka usein käytit....auttoko se......Mulla Differin ainaskin aluksi laitto naaman kukkimaan aika ilkeästi ja sit lopetin sen käytön kokonaan ku hävetti näyttää naamaa ihmisten ilmoilla.....kertokaa kokemuksianne
Differin,finneihin!!!!!!!!!!!!!!
finniFace
3853
0Äänestä
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla differin ei auttanut ollenkaan...kuten eivät muutkaan voiteet esim. bentsoyliperoksidia tms. sisältävät. Olen kuullut kehuja A-vitamiinihappoa sisältävistä voiteista, mutta itse en ole kokeillut. Se on reseptin alainen lääkevoide.
niin onhan differinki reseptivoide
Itse olen käyttänyt differiniä lääkekuurin ohella ja on auttanut jonkun verran. Mulle määrättiin differiniä laitettavaksi kerran päivässä, illalla. Kuivattaa, mut sit ku iho hilseilee ni pari päivää taukoo ja taas käyttöön.