Pari päivää syöny ssri lääkettä ja nyt jo meni.
Tuleeko ikinä takaisin? Lopetan syömisen heti.
muilla samoja kokemuksia?
Tuleeko ikinä takaisin? Lopetan syömisen heti.
muilla samoja kokemuksia?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tulee ne takaisin,ainakin minulla on tullut.
Hävis ensin kyvyt, sitten halut muutamassa päivässä seuraavilla lääkkeillä: Cipralex, Levozin ja fluxantin. Ei palautunut vielä parin kuukauden lääkkeen käytön jälkeenkän, joten lopetin käytön. Viikon, parin kuluttua lopettamisesta rupesi pikkuhiljaa taas seksuaalitoiminnot normalisoitumaan. Joitain yksittäistapauksia on ilmaantunut, joilla "off-tila" on jäänyt pysyväksi.
Efexor-purkki odottelisi tuossa aloittajaansa, mutta en tiedä tuleeko aloitettua.
Osta E-EPAA!
Mun ei mennyt siitä seksihalut, mut en tiedä mitä se aivoille tekee, ainaki vierotusoireet on aika kauheet... Joillaki se on vienyt halut ja toisilla ei. Jos on paha masennus tai jotain niin täytyyhän sitä sitten käyttää jos ei elämästä muuten mitään tule, mutta tosiaan siitä irti pääseminen ei ole välttämättä helppoa.
Käytän nyt e-epaa yms..
Mä luulin että mulla ei stondaa enää ollenkaan,alkuvaikutus oli Citalopramilla raju, halut ja toimintakyky hävisi kokonaan.
Kyllä ne sieltä palasivat ainakin minun kohdallani,vei vaan jonkin aikaa paluuseen normaaliin tilanteeseen.
Purkissakin lukee että useimmiten oireet ovat ohimeneviä ja tuntuvat vain aluksi. Minulla kokemuksia Cipralexista ja Sepramista. Ensin ei haluttanut. Ei sitten yhtään. Jopa pari kuukautta jouduin odottelemaan, sitten halut olivat palanneet. Elämä muutenkin nyt kaikin puolin parempaa. Maltti on valttia. Harmittaa niiden puolesta, jotka kärsivät paniikista tai masennuksesta ja lopettavat lääkkeen liian pian. Tulee taas yksi murhe lisää kun lääkekin on huono. Mutta ei se välttämättä huono ole, vaan hieno....kunhan seurailee rauhassa ja antaa elimistön tottua.
Millä annoksella käytitte Sepramia/Cipramilia?? Palautuiko halut 20:llä vai täytyikö laskea annosta? Tärkeä kysymys, toivottavasti vastaatte!!!
Annokseni ei ole pieni eli siis Cipralexia 20 mg ja sitten se vaihdettiin vastaavaan halvempaan siis Sepram 40 mg.
No eiks´se ole vaan hyvä asia kun ei haluta enää käteen vetää!!? ;-)
Eri juttu tietenkin jos on naimisissa.