Olen (vasta) 23 vuotias mies, joka on hyvää vauhtia kaljuuntumassa. Hiusrajani on noussut ohimoilta, enkä tiedä kannattaako enää pitää hiuksia. Toisaalta hiukset ovat muuten hyväkasvuiset, ongelma on vain otsatukka, josta tulee helposti tyhmän näköinen. Millainen kampaus voisi toimia?
kampaus kaljuuntuvalle
m23v
2679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kalju?
hei. ala hoitamaan tuota hiuskasvua...vaikkakin se liittyisi nk. perinnöllinen!!
perintöön kuuluu myös kotona opittu ravinne(ruoan terveellisyys),ulkoilu ja hiusten pesutapa/tuotteet!!
mutta toki myös hormoneilla on oma vaikutuksensa;
mutta tarkastuta `missä`vika HIUSKLINIKKA tku TAI YLEISEMMIN YMPÄRI MAATA HIUSAKATEMIA-ketjuun kuuluvat hiustutkija yritykset!!
www.hiusakatemia.fi
---------------------------
tutkijat osaavat ohjata ja antaa neuvoja,että
saat hiusaiheesi/kasvun kuntoon
---------------------------
Mutta jos vain tyydyt odottamaan puuttumatta itse hoitoneuvoihin ja niiden ORJALLISEEN noudattamiseen(nimittäin jos sitä et tee,,älä
turhaan alakkaan,heität rahat nk. `kankkulankaivoon`ja saat hyvää tarkoittaville vain hankaluuksia!!vastuu on SINULLA.
---------------------------
erilaiset lyhyet mallit ovat ihan jees! Ja
laitetun mallin òikeaoppinen `kantaminen :eli ole ryhdikäs ja varma...se korvaa kadonneet karvatkin!!siis:ITSETUNO kuntoon. Olet varmasti
paras SELLAISENA kuin OLET! ja piste! :)
-------------------------
rasvaruoka pois! Rasvaa tulee toki olla n. 1tl. per. pvä.,vihreät kasvikset,vihannekset ..ja muut
kasvikset, marjat, maitotuotteet pois tai minimiin. punaista lihaa vain 1-2 krt. kk. tai pois kokonaan.
vaaleat lihat:kana,kalkkuna,kala ok!!!
VETTÄ, vettä, VETTÄ päivän aikana n. 1-2,5 litraa.
ulkoilua puolituntia päivässä....nämä vain suosituksia...en ole lääkäri,mutta,mutta!!
rakasta ja hoida itseäsi...kuka muu sen tekisi???kuin SINÄ!
----------------------miau!!:)