we are the one

mikä biisi menee näin: we are the on,we are the children,we are the.... jotain...

hidas biisi, lapsi kuoro laulaa, muistaakseni
2240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikös se ollut jotain Michael Jacksonin projekteja silloin joskus, kun se oli vielä täysjärkinen...?

Äänestä
  • Michael Jackson kirjoitti biisin Lionel Ritchien kanssa ja Quincy Jones tuotti sen.

    "We Are The World" oli varsin suuri hyväntekeväisyysprojekti 80-luvulla, kun useita niin musiikin kuin elokuvienkin maailmasta tuttuja ja tuntemattomampiakin nimiä osallistui tähän projektiin.

    Vaikka wikipediassa olevaan infoon ei kannata sokeasti luottaakaan koska se on vain käyttäjien sinne itse lisäämää.. niin allaolevasta linkistä löytyy mukavasti infoa biisiin liittyen:

    http://en.wikipedia.org/wiki/We_Are_the_World

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autakee mua kirjoitti:

mikä biisi menee näin: we are the on,we are the children,we are the.... jotain...

hidas biisi, lapsi kuoro laulaa, muistaakseni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu