Reissumiesten kakkoseille

Naurattaa kun koko ajan kakkoset täällä morkkaavat vaimoja (YKKÖSIÄ)
Miten teillä voi olla noi harhakuva ja usko että nämä miehet kunnioittavat teitä ja etteivät valehtelisi teille!!Esim.moniko teistä on kuullut että eroamassa ollaan jne jne. Vaimoille kuiteskin soitellaan ja viestitellään aina kun mahdollista ja teille vaan kun on aikaa esim.rekat parkissa ja parin kaljan jälkeen.. Minne ne kuitenkin kiiruhtavat kun on vapaata... perheen luo on kiire, juhlapyhät olette yksin kun teidän "rakas", on omien rakkaitten luonaan kotona, voi voi teitä. teille ei monestikaan soitella kotoa.
Tiedän monenkin miehen sanoneen ettei teillä ole merkitystä, kun ovat jääneeet kiinni ja pitäs erota niin luvataan ummet ja lammet etteivä vaimot jättäisi.Jatkakaa te vai haavemaailmassa elämistä kyllä me reissumiesten vaimot paikkamme tiedämme, ja varmaan moni tuntee miehensäkin hyvin.
231710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

kaljan jälkeen soitetaan vaimoille..no se vasta
onkin hienoa..aika luxusta teillä vaimoilla toi elämä :)
Ja yleensä teillä vaimoilla joiden elämässä on sellainen mies jolla on kakkonen...sääliksi käy.
Miten olette päästäneet itsenne tuohon tilanteeseen?Mitä yrität todistella, että sinulla olisi muka asiat paremmin?

Äänestä
  • Lueppa tarkemmin kenelle soitetaan parin kaljan jälkeen :)
    Tuskinpa kenelläkään on tarve todistella mitään jos tosiasioista puhuu.
    Vaimoista sen verran että mitä mieli ei tiedä niin sydän ei sure. Kakkonen aina tietää attä mies on vaimonsa vieressä, ei varmaan helppoa elämää sekään.

    Äänestä

Ykköset ja kakkoset varmaan amputoisivat kätensä ja myisivät sielunsa, jos saisivat edes vähän aiheutettua kärsimystä sille toiselle eukolle. Millään muulla ei ole väliä. Osaan kuvitella tilanteen, jossa kaikki kolme joutuisivat samaan huoneeseen, niin kakkonen ja ykkönen olisivat niin kiihkeinä toisistaan, että se pettäjä pääsisi hienosti siirtymään takavasemmalle ja iskemään kolmatta naista. Jos et sinäkään ole sattunut huomaamaan, niin eihän PETTÄJÄ kumpaakaan naista arvosta, ei hän muuten pitäisi kakkosta varalla ja pettäisi vaimoaan.

Äänestä
  • Kyllä mies usein vaimoaan arvostaa ja voi arvostaa myös kakkosta, esim. hänen saavutuksiaan uralla. Ei asiat niin mustavalkoisia ja ehdottomia ole. Rotunainen ei muuten katsele rekkamiesten eikä muidenkaan matkalaisten perään eikä varattujen. Näin on.

    Äänestä

  • tuohon. kirjoitti:

    Kyllä mies usein vaimoaan arvostaa ja voi arvostaa myös kakkosta, esim. hänen saavutuksiaan uralla. Ei asiat niin mustavalkoisia ja ehdottomia ole. Rotunainen ei muuten katsele rekkamiesten eikä muidenkaan matkalaisten perään eikä varattujen. Näin on.

    Mutta nyt ollaan uskottomuus-palstalla ja viittasin arvostamisella tuohon rakkaudessa liittyvään arvostamiseen.

    Äänestä

Mutta kuitenkin jossakin suhteessa olen ykkönen, sorry vaan sinä rakastava vaimo. Mihin se reissumiehen rakkaus vaimoaan kohtaan välillä katoaa? Miksi pitää olla kakkonen jos se ykkönen on ehdoton. Ja mistä muuten tiedät, ettei kotoa soitella kakkosille? Mistä muuten tiedät, ettei kotoakin päästä kakkosta tervehtimään vaikkapa kesken juhlien vieton? Mietippä sitä ja syyllistä vasta sen jälkeen kakkoiset. Ja jos olet noin äärettömän hyvä kuin oletat, niin tuskimpa sinun miehesi kakkoisia kaipaakaan.

Äänestä
  • Kakkonen odottaa, odottaa,odottaa....

    Kerran kuukaudessa saa tavata mieheni. Puhelut ja viestit salaisia ja hätäisiä. Kotona sanotaan, et kakkonen pelkkä ajankulu

    Nauti kakkonen niin kauan kuin saat....

    Äänestä

  • Missä suhteeesa olet ykkönen, kerro toki?!Miksi uskot että rakkaus häviää vaimoa kohtaan? Siksikö että käy hässimässä vierasta? Ei siihen tunteita tarvita, miehet ainakaan. Jos saisit omaksesi pystyisitkö luottamaan, ettei tekisi sinulle kuin vaimolle nyt? Ja uskotko ajattelevan sinua kun on oman vaimon viressä ja hässii sitä?? Eikö se tunnu pahalta? pettää niiin sanostusti jo sinuakin. Tiedätkö varmasti että olet ainoa ettei ole kolmatta, neljättä jne...Onko sen arvoinen mies että odotat soitto tai tekstiviestiä, josko kuulus jotain... Mies kertoo ankeasta vaimosta, onko kaikki totta... et voi tietää jos et ole perhetuttu.
    Minusta ykkönen ei ansaitse tuota pa..kaa,ilmoita vaimolle, sinähän tiedän millaisen miehen kans olet tekemisissä niin saat pitää ja osaat varautua tulevaan.

    Äänestä

  • ykkönen....... kirjoitti:

    Kakkonen odottaa, odottaa,odottaa....

    Kerran kuukaudessa saa tavata mieheni. Puhelut ja viestit salaisia ja hätäisiä. Kotona sanotaan, et kakkonen pelkkä ajankulu

    Nauti kakkonen niin kauan kuin saat....

    silti se miettii sitä kakkosta aina kun on sängyssä sun kanssa? Sun kanssa seksi maistuu puulta mutta kakkosen kanssa todella kiihkeää kun tapahtuu harvoin? Kysy siltä nin saat taas kerran jonkin valheen kuulla...

    Äänestä

  • ykkönen....... kirjoitti:

    Kakkonen odottaa, odottaa,odottaa....

    Kerran kuukaudessa saa tavata mieheni. Puhelut ja viestit salaisia ja hätäisiä. Kotona sanotaan, et kakkonen pelkkä ajankulu

    Nauti kakkonen niin kauan kuin saat....

    myöntää että katselet kotonasi miestä jolla on luvallasi kakkonen??? Onko sulla kaikki ihan himassa,pääkopassasi siis? Et taida arvostaa itseäsi pätkääkään..

    Äänestä

  • onko näin? kirjoitti:

    silti se miettii sitä kakkosta aina kun on sängyssä sun kanssa? Sun kanssa seksi maistuu puulta mutta kakkosen kanssa todella kiihkeää kun tapahtuu harvoin? Kysy siltä nin saat taas kerran jonkin valheen kuulla...

    oleko aivan varma että ei ajattele vaimoaa kun on sun luona vaikka olisi kiihkeää... Mutta onko kuiteskaan sua kohtaa tunteita kuin "kunhan saa vaan pussit tyhjiksi reissulla" ;)...

    Äänestä

  • hohhoijaa... kirjoitti:

    myöntää että katselet kotonasi miestä jolla on luvallasi kakkonen??? Onko sulla kaikki ihan himassa,pääkopassasi siis? Et taida arvostaa itseäsi pätkääkään..

    kakkoset katselee koko ajan miestä, joka on toisen oma, luvallaanko??, eikö se ole sairasta. maata miehen kanssa, jolla taatusti tietää olevan seksisuhteen kotona. Ykkönen ei panosta useinkaan tiedä.

    Äänestä

  • hohhoijaa... kirjoitti:

    myöntää että katselet kotonasi miestä jolla on luvallasi kakkonen??? Onko sulla kaikki ihan himassa,pääkopassasi siis? Et taida arvostaa itseäsi pätkääkään..

    perhettäni senverran paljon, että minkään kakkosen vuoksi sitä en lähde rikkomaan ja pettävän miehenikin laitan lopuksi aisoihin

    Äänestä

  • onko näin? kirjoitti:

    silti se miettii sitä kakkosta aina kun on sängyssä sun kanssa? Sun kanssa seksi maistuu puulta mutta kakkosen kanssa todella kiihkeää kun tapahtuu harvoin? Kysy siltä nin saat taas kerran jonkin valheen kuulla...

    Voin sanoa, että ei muuten mieti kakkosta, koska kotona seksi ym. todella vaihtelevaa ja sitä tuskin kakkonen tarjoilee. Lisäksi elämämme nykyisin vaihtelevaa, mutta silti mies kaipaa "jännitystä ja vaihtelua"

    Tämä kakkonen vain ja ainoastaan miehelle se jännityksen tuoja ja siihen kelpaa lehmä kuin lehmä. Kiinni jos jäävät niin kakkonen lempataan välittömästi.

    Äänestä

Miten vietät iltasi ilman ukkoasi? Auttaako ikävässä se, että vain ajattelet olevasi ykkönen? Onko parempi olo, kun voit istua netissä ja hehkuttaa olematonta onneasi? Ei avioliittokaan ole pelkkää viinin ja konjakin litkimistä ukon kanssa tavatessa. Mielestäni avioliitossa kuulutaan yhteen, eikä hypitä vieraissa. Ei pelkät kulissit avioliittoa onnelliseksi tee.

Äänestä
  • Eipä ole enää mies reissuhommissa, monen kaverin on ja sivusta seurannu sitä taistelua...

    Äänestä

"Miten teillä voi olla noi harhakuva ja usko että nämä miehet kunnioittavat teitä ja etteivät valehtelisi teille!!Esim.moniko teistä on kuullut että eroamassa ollaan jne jne."

Teitä ne eivät kunnioita yhtään enempää, kun kerran pettävät! Varmasti valehtelevat myös, koska valehtelu liittyy aina pettämiseen. Jos ne teitä kunnioittaisivat, eivät ne teitä pettäisi.

" Tiedän monenkin miehen sanoneen ettei teillä ole merkitystä,"

Niinpä niin, vaimolle sanotaan ettei kakkonen mitään merkitse, ja kakkoselle ettei se vaimo mitään merkitse. Kummia otuksia nämä pettäjät: kuluttavt kamalasti aikaa naisiin jotka eivät edes mitään merkitse!!!


"...kun ovat jääneeet kiinni ja pitäs erota niin luvataan ummet ja lammet etteivät vaimot jättäisi.Jatkakaa te vai haavemaailmassa elämistä "

Luvataan kyllä, mutta pidetäänkö ne lupaukset? Kakkoselle luvattiin erota, eikä pidetty sitä lupausta, ykköselle luvataan että suhde kakkoseen loppuu nyt, mutta sehän jatkuu silti, kuten itsekin saatte viimeistään puolen vuoden päästä kuulla. Haavemaailmassa elätte tekin,jos uskotte lupauksiin.

"...kyllä me reissumiesten vaimot paikkamme tiedämme, ja varmaan moni tuntee miehensäkin hyvin. "

Varmaan tiedätte ja tunnettekin. Paikkanne on kotona odottamassa ja odottamassa ja odottamassa. Tunnette miehenne, tiedätte kenen kanssa olette naimisissa: petollisen miehen kanssa jolle ei yksi nainen riitä.

Jos teille riittää sellainen elämä, jossa miehellä on kaksi kokonaista naista ja teillä vain puolikas miestä - siis miehellä on neljä kertaa enemmän kuin teillä! - koska saatte jatkuvasti jakaa miehenne toisen naisen - milloin kenenkin - kanssa, niin omapa on valintanne. Jos olette siinä liitossanne vieläpä ihan tyytyväisinä, niin mikäs siinä sitten. Sittenhän kaikki on hyvin.

mme voimme vaihtaa miestä, kun teidän reissumiehenne ei enää jaksa kiinnostaa ja olemme kyllästyneet hänen valheisiinsa ja katteettomiin lupauskiinsa, mutta te olette nalkissa siihen petolliseen porsaaseen. Miehenne ovat meille tilapäisratkaisuja, väliaikaisvaihtoehtoja siihen asti kunnes löydämme HYVÄN, OMAN miehen. Ei reissumiehistä muuhun olekaan.

Äänestä

Saat reissata ukkosi luo vaikka joka viikonloppu. Saat kantaa ryysyjäsi ukkosi kämpän täyteen, muka merkiksi että olet olemassa. Ei niitä kukaan nainen kuitenkaan kavahda, ei pelästy. Nauravat vain yrityksillesi.Ja tiedoksi vaan sulle, ettei ukkosikaan riemusta kiljunut kun kuuli että aiot muuttaa melkein hesaan asumaan, ettei työt jaksaa rouvaa enää kiinnostaa, shoppailu sitäkin enemmän. Leiki nyt vaan kotia ja uskottele itsellesi, että olet hänelle ainoa nainen maailmassa. Olet kuitenkin pahasti väärässä. Minun lisäkseni hänellä on hoitoja hesassa ja Tallinnassa. Kun hän lähtee aamulla töihin ja jäät makaamaan laiskana sänkyyn, mieti sellaista asiaa, että menikö ukkosi ihan suoraan töihin, vai tahtoiko hänkin hiukan hellyyttä, tahtoiko hän muutakin kuin vain rahakukkaron tyhjentäjää, jossa sinä olet loistava. Harva mies maksaa nurisematta muijalleen useiden kymmenien eurojen ryppyvoiteet, matkat jne. Minä toivotan sulle onnea valitsemallasi uralla, mutta varo ettei se entinen kylmyys palaa taas väliinne ja saat nuolla näppejäsi. Nauti nyt, jos osaat nauttia muuten kuin vain toisen kustannuksella.

Äänestä

kuuluu, jos vaimo muuttaa miehensä luo.

Äänestä
  • Kateushan niitä vaivaa,kun ukko antaa vaimon tulla...Eikä eronnukkaan...Hih

    Äänestä

  • ........... kirjoitti:

    Kateushan niitä vaivaa,kun ukko antaa vaimon tulla...Eikä eronnukkaan...Hih

    sitä tyhmää vaimoa kohtaan. Miten joku voi olla niin tyhmä, että luulee olevansa sellaiselle miehelle ainoa. Miehelle, joka tihkuu testosteronia ja on itse miehekkyys. Miten vaimo voi kuvitella, että sellaiselle miehelle riittää hänen ainutkertaiset vierailunsa ukkonsa luo viikonloppuisin. Tälläkään tarinalla ei ole onnellista loppua. Ja sovitaanko niin, että ken on syytön, hän heittää ensimmäisen kiven?

    Äänestä

  • voi olla huora, kun pihtaa tavaraansa hyötymismielessä - tahtoo lomalle tai jotain hyvää siitä, kun antaa armosta pyhintään. Halveksin tuollaista nimittelijää. Mikä oikeus sinulla sellaiseen on? Oletko kenties tällainen madonnavaimo, minkä järkeen ei mahdu miesten hellyyden puute, vaan ainoastaa oman edun tavoittelu. Ja tiedoksi, olen täysin syytön ottamaan vastaan herjojasi. Minä en ole kenenkään ukkoa vienyt (eikä niitä kyllä kukaan tarvitse väkisin viedäkkään, jos vaimona on tuollainen pakastearkku´.

    Äänestä

  • enemmän vaimo kirjoitti:

    voi olla huora, kun pihtaa tavaraansa hyötymismielessä - tahtoo lomalle tai jotain hyvää siitä, kun antaa armosta pyhintään. Halveksin tuollaista nimittelijää. Mikä oikeus sinulla sellaiseen on? Oletko kenties tällainen madonnavaimo, minkä järkeen ei mahdu miesten hellyyden puute, vaan ainoastaa oman edun tavoittelu. Ja tiedoksi, olen täysin syytön ottamaan vastaan herjojasi. Minä en ole kenenkään ukkoa vienyt (eikä niitä kyllä kukaan tarvitse väkisin viedäkkään, jos vaimona on tuollainen pakastearkku´.

    Vai miksi loukkaannut noi verisesti! Minulla ei ole miestä, mitä viedä, olen leski.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kajks kirjoitti:

Naurattaa kun koko ajan kakkoset täällä morkkaavat vaimoja (YKKÖSIÄ)
Miten teillä voi olla noi harhakuva ja usko että nämä miehet kunnioittavat teitä ja etteivät valehtelisi teille!!Esim.moniko teistä on kuullut että eroamassa ollaan jne jne. Vaimoille kuiteskin soitellaan ja viestitellään aina kun mahdollista ja teille vaan kun on aikaa esim.rekat parkissa ja parin kaljan jälkeen.. Minne ne kuitenkin kiiruhtavat kun on vapaata... perheen luo on kiire, juhlapyhät olette yksin kun teidän "rakas", on omien rakkaitten luonaan kotona, voi voi teitä. teille ei monestikaan soitella kotoa.
Tiedän monenkin miehen sanoneen ettei teillä ole merkitystä, kun ovat jääneeet kiinni ja pitäs erota niin luvataan ummet ja lammet etteivä vaimot jättäisi.Jatkakaa te vai haavemaailmassa elämistä kyllä me reissumiesten vaimot paikkamme tiedämme, ja varmaan moni tuntee miehensäkin hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu