itse sinettipidennykset

otin just pois parturissa laitetut hiuspidennykset (sinettikiinnistys) ja haluaisin laittaa uudestaan, mutta tuo parturissa laittaminen on niin kallista että ajattelin voisinko laittaa itse. onko se vaikeaa. millä ne sinetit voi kiinnittää kotikonstein. ja onko se kamalan hankalaa. tulisi vaan aika paljon halvemmaksi. onko jollain kokemuksia??
3401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mutta samalla saatat sanoa omille hiukseillesi hyvästit. Kyllä tuollaiset hommat mitkä vaativat tekniikkaa kannattaisi hoitaa ammattilaisella tai sitten ammattikoulussa. Kyselepä lähimmästä amistosta missä on parturi-kampaaja linja että mitä tulisi kustantamaan.

Äänestä

Hankit vain laitteen, eli raudan maksaa noin 500,00€ sinettimateriaalin noin 200,00€ karvat noin 200-300€! Suosittelen, se tulee tosi halvaksi pidemmän päälle!!

Äänestä
  • mä ainaki pistin ite tai kaveri kyl autto ostin vaa hiusta sit sinettejä..tarvitdet lisäksi koukun ja pihdit..sit vaa ain pien hiustupsu ja sinettihius sineti välii ja rutistus pihdeil

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko vaikeaa kirjoitti:

otin just pois parturissa laitetut hiuspidennykset (sinettikiinnistys) ja haluaisin laittaa uudestaan, mutta tuo parturissa laittaminen on niin kallista että ajattelin voisinko laittaa itse. onko se vaikeaa. millä ne sinetit voi kiinnittää kotikonstein. ja onko se kamalan hankalaa. tulisi vaan aika paljon halvemmaksi. onko jollain kokemuksia??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu