moi! ootteko tilannu tuolta beautiful fashionista noita kyseisiä farkkuja? miten se käytännössä tapahtuu. saksaa kun en ymmärrä... eli onko se joku huutonetti tyylinen sivusto?
pikaisia vastauksia kiitos!!!
pikaisia vastauksia kiitos!!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
saa nykyään suomestakin: http://www.beautiful-fashion.net/catalog/index.php?cPath=23
Löytyy http://www.ameerika.fi/epages/SATP.sf/?ObjectPath=/Shops/12082006-389181
ja toinen toistaan kaallimpia...
Miten voivat samat housut, jotka Saksassa maksavat kauppiaalta asiakkaalle noin 25 euroa maksaa Suomessa lähemmäs 50 euroa?? Eihän tuossa ole mitään järkeä!
kalleempaa kuin saksassa.Voithan ostaa saksasta niin ei tarvitse päätään sen enempää asialla vaivata.
suomalaisten firmojen ahneutta, että tuotteet ovat niin paljon kalliimpia??Eiväthän he itse tuolla hinnalla, siis 25 euroa tai jotain, Saksasta osta, vaan paljon edullisemmin!!
itsenä elättää..ei minusta mene ahneuden puolelle.Aatteleppa jotain fiorellaa,tarjouksesta voit saada 90€ crazy age farkut,siinä voi jo puhua ahneudesta.
Crazy Aget maksavat suoraan tehtaasta kauppiaalle??
Koska saksassa ALV% on 16% suomessa se on 22%
ja rahti lisätään.
miksi lapin kulta on niin kallis ruotsissa? ;)
että 6% ero alv:ssa + rahti (euro, pari /housut) Saksasta tekevät housuista Suomessa 30 euroa kalliimmat kuin Saksassa???
housut ei välttämättä oo aitoja nääs ;) sen takiapa aito maksaa enemmän.
Crazy Aget tulevat Suomeen nimeomaan Saksasta!!!
Nämä Suomen Crazy Age myyjät ostavat tuotteensa Saksasta eli myyvät ihan sitä samaa, mitä Saksassa myydään. Vain hinta tuplaantuu tai jopa triplaantuu merta ylitettäessä.
Tuote itsessään ei tule siitä yhtään sen aidommaksi tai epäaidommaksi, tai parempi laatuiseksi.
Mitä vitun väliä sillä ees on onko ne aitoja vai ei? Jos ne näyttää hyvältä ja tuntuu jalassa hyvältä niin who the fuck cares. I don't. Eri asia tietysti jos ne eivät ole aidot ja silti maksavat 100€. En kyllä ymmärrä tätä merkki hömpötystä ollenkaan.
...eli tuossa aikaisemmin jo kirjoitin, pidän tuota ameerika nettikauppaa, jossa farkut maksavat 49,90.
Voinhan ottaa harkintaan, josko ne tosiaan ovat liian kalliit, ja tämä taas ajaa tilaamaan mieluummin saksasta jopa yksittäisiä pareja.
Mietin hinnanuudistusta tässä tämän viikon aikana, josko sitä nyt sitten yleisön pyynnöstä hieman voisi alentaa. Asiakas aina oikeassa :)
ovatko nuo Crazy Age farkut oikeesti niin älyttömän pientä kokoa, kuin mitä olen ymmärtänyt? Siis että pitäis oikeesti tilata monta numeroa suuremmat kuin mitä Suomen kokojen mukaan käyttää??
Että minulle menee vaatteista koot 38 ja 40. Noista Crazy Age farkuista otan tuon 40 koon, koska ne kuuluvat olla tosi tiukat ja matalat. Ne ovat siis niukat, mutta kuitenkin hyvin joustavaa mallia. Jos haluaa väljemmät, niin sitten tietenkin isompi koko. Mutta muutoin voi ottaa vaikka sen isomman vaatekoon, jos pähkäilee kahden koon välillä, jotka yleensä itselle sopivat! Ei sen isompaa kannata valita.
Mistäpäin saksaa sais noita crazyja ??
Rostockista? minkä hintasii?
Halvalla osoite www.mpinuorisovaate.com kalleimmat crazyt maksaa 40€ ne tummemman väriset kaikki vaaleat vain 25€
Tuo netti os. josta voi tilata Saksasta on www.jeans-deal.de, itse en kyllä uskalla sieltä tilata kun en ymmärrä Saksaa, harmittaa vaan koska ovat crazy aget siellä kyllä ihan hemmetin halpoja, minkä kokoiset housut pitää ostaa crazyltä jos pituus on 158 cm???