Jaskari

Mielenkiintoista huomata miten kaksinaismooralinen yhteiskuntamme.
Väkivaltanäkökulma hukkuu kun muut elementit nousevat esiin...virolainen...prostituutio...jne.
2513
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jaskarin naapurien mukaan akka raivosi ja kävi päälle. Jaskari siinä yritti rauhoitella.

Ämmä yksinkertaisesti on luonnehäriöinen huora. Nyt yrittää pilata miehen maineen, kun omassa maineessa ei ole enään mitään menetettävää.

Töis pöljähän tämä Jaskari kylläkin on. Ei aikuisen miehen pidä huoriin retkahtaa. Ylipäätään huorissa käy vaan ressukat. Tosi hyvännäköistä misukkaa on baarit täynnä. Varsinkin eronneet eukot hyvin hanakkaita antautumaan. Osa vielä aika hyvin osaa hommatkin. Osa on muuten vaan kivoja kokemuksia.

Äänestä
  • Jos sitä koskaan olikaan.

    Itse se on seuransa valinnut, oikein että saa rangaistuksensakin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


perheväkivallan mannekiini kirjoitti:

Mielenkiintoista huomata miten kaksinaismooralinen yhteiskuntamme.
Väkivaltanäkökulma hukkuu kun muut elementit nousevat esiin...virolainen...prostituutio...jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu