Painoni 91,8kg

Lihavamies 26

Homma alkanut skulaamaan, tänään olen syönyt muutaman vitamiinihivenainepillerin, pepsimaxia sitruunamehulla jatkettuna, tomaatiin, 9 hapankorppua, 4 porkkanaa, juustosiivu hapankorppujen päällä ja margariinia ja yhden pigallin suklaapatukan puolikkaan, 7 maapähkinää otan nyt vielä ja siihen se jää tältä päivältä.

91 kg kun puntari näyttää niin vedän palkinnoksi kunnon kännin. On ollut kaikinpuolin huono olotila, mutta ei koko ajan kuitenkaan, pahinta ollut unenpuute, en vain saa millään nukuttua edes 6 tuntia, unen kesto ollut 4-5h useampana päivänä putkeen, viime yönä sentään n. 5h 15 min.

Vaikea vetää rajaa mistä väsymykseni johtuu, lyhyistä unista vai totuttua vähäisemmistä eväistä vai sekä että.

Pääasia, että nyt nytkähti paino alaspäin, on sen kaiken väsymyksen ja kärsimyksen arvoista.

2

425

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MarjaKari

      Hyvä että oot päässyt hyvään alkuun, tarkkaile kuitenkin syömistä että tulee kuitenkin syötyä jatkossa vähän enemmän ja parempilaatuista ruokaa. Porkkanoilla ja näkkileivällä ei elä pitkään, tai ei jaksa jatkaa dieettiä. Syö vaan enemmän kasviksia ja hedelmiä!

      Itsensä kannattaa toki aina palkita kun pääsee välitavoitteisiinsa, niin teen minäkin, mutta alkoholisa on ihan hirmusesti kaloreita, ja jos ton kännin vedät kun painat 90 niin hups vaan, vaakka näyttää seuraavana päivänä taas jo paljon emennän. Mietippä sitä siis vielä. Ota se kunnon känni sitten kun oot päässy vähän pidemmälle =)

    • toi on aika paha homma. syöt liian vähän.iteki alotin ma mut ei tommosella laihiksella pitkälle pötkitä.on kuiteki syötävä kaks lämmintä ateriaa.ei ihme et nukuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3990
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      196
      3275
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3006
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      76
      2657
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      379
      2398
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      181
      2072
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      36
      1576
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1408
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1392
    Aihe