Painoni 91,8kg

Lihavamies 26

Homma alkanut skulaamaan, tänään olen syönyt muutaman vitamiinihivenainepillerin, pepsimaxia sitruunamehulla jatkettuna, tomaatiin, 9 hapankorppua, 4 porkkanaa, juustosiivu hapankorppujen päällä ja margariinia ja yhden pigallin suklaapatukan puolikkaan, 7 maapähkinää otan nyt vielä ja siihen se jää tältä päivältä.

91 kg kun puntari näyttää niin vedän palkinnoksi kunnon kännin. On ollut kaikinpuolin huono olotila, mutta ei koko ajan kuitenkaan, pahinta ollut unenpuute, en vain saa millään nukuttua edes 6 tuntia, unen kesto ollut 4-5h useampana päivänä putkeen, viime yönä sentään n. 5h 15 min.

Vaikea vetää rajaa mistä väsymykseni johtuu, lyhyistä unista vai totuttua vähäisemmistä eväistä vai sekä että.

Pääasia, että nyt nytkähti paino alaspäin, on sen kaiken väsymyksen ja kärsimyksen arvoista.

2

453

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MarjaKari

      Hyvä että oot päässyt hyvään alkuun, tarkkaile kuitenkin syömistä että tulee kuitenkin syötyä jatkossa vähän enemmän ja parempilaatuista ruokaa. Porkkanoilla ja näkkileivällä ei elä pitkään, tai ei jaksa jatkaa dieettiä. Syö vaan enemmän kasviksia ja hedelmiä!

      Itsensä kannattaa toki aina palkita kun pääsee välitavoitteisiinsa, niin teen minäkin, mutta alkoholisa on ihan hirmusesti kaloreita, ja jos ton kännin vedät kun painat 90 niin hups vaan, vaakka näyttää seuraavana päivänä taas jo paljon emennän. Mietippä sitä siis vielä. Ota se kunnon känni sitten kun oot päässy vähän pidemmälle =)

    • toi on aika paha homma. syöt liian vähän.iteki alotin ma mut ei tommosella laihiksella pitkälle pötkitä.on kuiteki syötävä kaks lämmintä ateriaa.ei ihme et nukuttaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3101
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2219
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      71
      2083
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      105
      1899
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1603
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      40
      1396
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1319
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1275
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1115
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1076
    Aihe