on tärkeitä ja sen huomaa viimeistään kun ikääntyy.
Miten hyvää onkaan kun on samat muistot lapsuudesta.
siskot ja veljet
3
1689
Vastaukset
- Kenelle ei
Aikuisiälläkin niitä lapsuusmuistoja voi tulkita myös eri näkökulmista: toinen koki tulleensa sorretuksi, toista suosittiin. Usein sisaruussuhteet ovat ikävä kyllä täynnä jonkinasteista katkeruutta hautaan asti.
- Johannes_Erävalo
Tietenkin muistan joitakin huonojakin kokemuksia, mutta pidän ainakin itse itsestään selvyytenä että sisarusten kanssa tulee olemaan aina ja he luovat ympäristöäni, joten elän aika paljon samallalailla kuin kohtelen heitä.
- YksVaan24v
On monta veljeä ja siskoa.
Ainoa asia joka mua on pitänyt kaikkien masennuksen täyttämien vuosien läpi pystyssä. On mun veljet. Etenki nää kaks jotka iässä on lähimpinä.
Ei sitä ongelmistaan paljoa puhuta tietysti. Mutta kun kerran päädyin pisteeseen että en nähnyt tietä ulos.Otin viimeisenä keinona puhelimen käteen ja soitin veljelle.
Pari sanaa ja sain juuri sen tuen jota olin kaivannut.Ei sitä varmaan kukaan muu olisi voinut antaakkaan.
Sitä ei sano, mutta kyllä niitä rakastaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1682837
- 2012127
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.592111- 711786
- 931673
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91571- 841288
- 811090
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2051066- 951049