Eikös se olekkin yksinomaan joku rasistien/skinien tunnus?
Mietin vaan, kun yhdellä tapon lusineella miehellä
on sellainen kyynärpäässä, mutta ei hän kyllä mikään
skinhead ole. Tälläisen löysin netistä:
http://www.adl.org/hate_symbols/tattoo_spider.asp
Mietin vaan, kun yhdellä tapon lusineella miehellä
on sellainen kyynärpäässä, mutta ei hän kyllä mikään
skinhead ole. Tälläisen löysin netistä:
http://www.adl.org/hate_symbols/tattoo_spider.asp
Vastaukset 10
Vanhimmat
...symboloi sitä että on tehnyt murhan. Ei sillä pitäis mitään tekemistä rasistien/skinien kanssa olla...
"However, non-extremists may sometimes sport this tattoo as well, unaware of its other symbology, simply because they like the design. "
Katsopas tuolta saitilta Thor´s Hammar,kuuluu Kalevala-sarjaan nimellä "Ukonvasara";
Soita ihmeessä iltapäivälehteen vuoden juttuvinkki:
"KALEVALA-KORUT RASISTISIA,KORUN KANTAJIA EPÄILLÄÄN MYÖS SAATANANPALVONNASTA,PROSTITUUTIOSTA JA HUUMEKAUPASTA!!!"
idiootti
"The spider web design tattoo is often found on the arms or under the arms of racists who have spent time in jail. In some places, one apparently "earns" this tattoo by killing a minority."
Eihän hakaristikään ole alunperin mikään rasistinen
symboli, vaan sen uskottiin olevan onnea tuottava
merkki. :) Sitä vain kysyin, että onko se ns "pelkästään" skinien/rasistien käyttämä tatuointi.
Vituttaa kun taitaa nykyään olla tuo symboliikka hakusessa monellakin kuvan ottajalla...Seitti jonka sisällä maltanristi = temppeliritari joka on tappanut vähemmistön edustajan?...ja silleen.
Pääasia kai et näyttää kovalta.
Se on alunperin vankilajengi "Aryan Brotherhoodin"
tunnus siitä, että on murhannut jonkun etniseen
vähemmistöön kuuluvan immeisen.
http://www.needled.com/2006/02/court_bans_display_of_cops_spi_1.php
Kait se aika yleinen kuva on just skineillä.
Toisaalta tuollainen seittikuvio kyynärpäässä voi vain tarkoittaa sitä, että kaverilla ei ollut kanttia ottaa kokonaan värjättyä kuvaa kyynärpäähänsä. Se kun voi olla kipeä paikka!
itse tiedän kymmeniä skinejä joilla on tuo seitti... eli yleinen on! ja hieno!
Enpä tiiä tarkemmin seittitatuoinnin merkitystä kyynärpäässä, mutta aika monilla julkkiksilla ja varsinkin muusikoilla tuo tatska on yleinen..
muusikoista tulee mieleen esim. Rancid kaksikko Tim Armstrong ja Lars Frederiksen, Social distortionin Mike Ness, Aleksi Laiho bodomeista.. ja jopa Justin Timberlakella on kyseinen tatska! eli en sitä kyllä suoraan skineihin tai natseihin yhidstäisi.. :)
Sama tatuointi löytyy myös Ranskan jalkapallo maajoukkueen tähdeltä Cisseltä, joka on tummaihoinen..
Siinäpä se syy noiden muiden "non-racist"-tyyppien kuviin.
Kannaataahan sitä "tavallisen-Lassen" kelaa, ottaako kuvan omaan nahkaansa leimautumisen takia. Noilla julkimoilla kun on elämäkin vähän toista kalibeeria kuin esim. varastomiehellä Korsosta, joten leimautumista ei tapahdu..........