Hei, onko kukaan käynyt tuolla Tallinnassa sijaitsevassa Medemis -hoitolassa?
http://www.medemis.ee/fi/index.php
Onko siellä vaaleakarvaiset päässeet niistä eroon helposti ja mitä on maksanut ?
http://www.medemis.ee/fi/index.php
Onko siellä vaaleakarvaiset päässeet niistä eroon helposti ja mitä on maksanut ?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Poistaa pysyvästi parta/viikset kainalokarvat rintakarvat ja persekarvat.
Pitänee tehä pari tuntia yötyötä että saa rahat tohon ;)
Ja siksi vaan noi karvat, koska ne on kuvottavuuden esikuvia
Heippa,
Olen käynyt tähän mennessä kolme kertaa Medemiksellä laserepilaatiossa ja olen huomannut karvojen huomattavasti vähentyneen! Mulla niitä on tosiaan ollut paljon enkä ole ennen tätä löytänyt tähän kiusalliseen vaivaan kunnon apua. Karvani ovat paksuja ja tummia, mikä ei ole näin naisihmisen näkökulmasta ollenkaan kiva juttu. Sheivaamallakaan kun ei saa siistiä tulosta ja olen sen takia kaihtanut uimahalleja yms.
Mutta tosiaan, nyt on toimiva hoitokeino löytynyt. Muutos aikaisempaan, nyt kolmen käyntikerran jälkeen, on huomattava! Tämän hoidon avulla pääsen ikävistä sääri- ja bikinialueen karvoista lopullisesti eroon. Minulle laserepilaatiohoito on tepsinyt paremmin kuin uskalsin toivoa (olenhan kokeillut miltei kaikkea kivuliaasta vähemmän kivualiaaseen metodiin, mutta laihoin tuloksin ja pidin jo itseäni lähes toivottomana tapauksena.) Olen tosi onnellinen, et nykyteknologialla tämmöinen ihmekin on mahdollinen.
Täytyy vielä erikseen mainita ihanasta ja empaattisesta sekä asiantuntevasta hoidosta. Oisi tehnyt mieli ihan halata hoitajaa hoidon jälkeen (mutten kehdannut :o) niin hyvä oli tulos (eron huomaa heti, koska karvat putoavat samantien) ja jännä juttu on se, että vaikka kyse ei ollut varsinaisesta rentoutushoidosta, olo oli hoidon aikana ja sen jälkeen tosi hyvä ja raukea.