kaloreista..

ajattelin kysyä että millä kalori määrällä pystyy laihduttamaan niin että ei liiku ollenkaan..siis ei harrasta liikuntaa..montako kalorii pvässä,,ja miten alkaa laihtua.kertokaaa..kiitti,,ja mitä syötte jos on sellasia laihduttajia..
6614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hei, ei ole suositeltavaa laihduttaa ilman liikuntaa. Tai tuolla konstilla saat vain kilosi takaisin nopeasti. Vähemmän ruokaa, enemmän liikuntaa = ainoa tapa laihtua.

Äänestä

Onko sinulla mitä rajoituksisa liikunnassa vai muuten vain et ole kiinnostunut mistään liikunnasta?

Äänestä

on ainakin yksi. Tai en tiedä onko varsinaisesti VHH, mutta Montignacin dieetissä ei välttämättä tarvitse liikkua, mutta suotavaahan se olisi.

Tai ainakin silloin, jos on erittäin ylipainoinen, pitäisi ensin saada ruokailutottumukset kuriin, ennen kuin aloittaa liikunnan harrastamisen. Laihempana myös jaksaa liikkua.

Äänestä

Liikunta ei ole laihdutuksessa välttämätön.
Liikunta vaikuttaa usein siihen, että se lisää mielihyvää, mutta kaikille se ei vain sovi.
Itse saan mielihyvää muualta ja olen hyvin pärjännyt ja kiloja on lähtenyt jo 3,5 lähes viikon laihdutuksella (miinus 500kcal päivässä)
saattaahan tuohon olla syynä myös, että nestettä on lähtenyt.
Liikunta saattaa usein vain lisätä vain painoa, sillä lihas kasvaa.

Äänestä
  • "Liikunta saattaa usein vain lisätä vain painoa, sillä lihas kasvaa."

    Tällöin voi seurata laihtumista ja rasvakerroksen ohenemista rasvaprosentin avulla.

    Äänestä

  • Eiköhän sillä painon pudotuksella pyritä yleensä hoikempaan ulkomuotoon. Ei se tarkoita, että lihoo, jos paino nousee liikkumisen myötä. Ei varmaankaan ole tarkoituksenmukaista välttää liikuntaa siksi, etteivät siitä kertyvät lihakset vain nosta painoa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepukka.. kirjoitti:

ajattelin kysyä että millä kalori määrällä pystyy laihduttamaan niin että ei liiku ollenkaan..siis ei harrasta liikuntaa..montako kalorii pvässä,,ja miten alkaa laihtua.kertokaaa..kiitti,,ja mitä syötte jos on sellasia laihduttajia..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu