jumituksesta eteenpäin

Miten tästä eteenpäin? Paino on ollut 69,5 kiloa jo
1,5 viikkoa, vaikka olen ollut vähäisillä kaloreilla ja nälkäkin on ollut iltaisin nukkumaanmennessä.
Laihiksen ekalla viikolla tippui 2 kiloa, sitten puoli ja nyt on tämä jämävaihe. Miten saan painon alas?
2247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sun elimistö on mennyt jumiin ns säästöliekille syystä että tod näk syöt liian vähän, kokeile nostaa muutama päivvän ajan kalorimäärää ja jatka siitä taas,mutta älä mene alle 1200-100 kcal

Äänestä
  • elikkä nälkää näkevä ei laihdu,varmasti laihtuu.katsoppa afrikan nälkäänäkevien kuvia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pvartijat.. kirjoitti:

Miten tästä eteenpäin? Paino on ollut 69,5 kiloa jo
1,5 viikkoa, vaikka olen ollut vähäisillä kaloreilla ja nälkäkin on ollut iltaisin nukkumaanmennessä.
Laihiksen ekalla viikolla tippui 2 kiloa, sitten puoli ja nyt on tämä jämävaihe. Miten saan painon alas?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu