Sinne meni halens ja josefssons+muuta

Halensista olen tilannut paitoja ja HOUSUJA. Samoin kuin josefssonilta.
No, nyt ei löydy kummastakaan yli 54 kokoisia housuja. Meinaa itku päästä kun vanhat räjähtää käsiin.
Voi vittu, miksi mun täytyy olla tällainen läskimooses etten löydä edes housuja!
Kiva kun koulussa kaikilla trendivaatteet ja sitten yksi ainoa läski (oikeasti ei siellä ole muita lihavia) jolla viitenä koulupäivänä viikossa samat trikoot
82959
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

www.klingel.fi

Äänestä

Mee painonvartijoihin. Sain läskit pois ja itsetuntoni takaisin.Plus parasta on kun voi shoppailla.

Äänestä
  • Kiitos linkeistä, käynpä katsomassa.
    Taitaa tuolla klingenilläkin olla vaan liian pieniä housuja. Voi huokaus!

    Painonvartijoissa olen ollut, olen karpannut, nutrannut, kokeillut eri dieettejä, ravannut jumpassa..
    Vituttaa niin paljon

    Äänestä

Olen käyttänyt elloksen vaatteet, ihan okooja...farkkuja olen aina ostanut joko lindex myymälästä tai tilannut ellokselta, housukokoni on 56. löytyy kivoja vaatteita. katso elloksen plus puolelta. www.ellos.fi

Äänestä

Jokaisesta noista löytyy kokoja myös klingell
Ellos plus..Halens.Tosin Klingelissä on vähän tätimäisiä vaatteita.
Kaupasta löytyy H&m BB koossa nuorekkaita housuja
isoon kokoon asti ja Lindexin Generous mallistosta
ja Seppälän Great Grils..Nuorekkaita isoja kokoja.
Ehkä et löydä itsellesi sen takia housuja ja vaatteita kun itsetuntosi ei ole oikein korkealla vaan alhaalla.Sinä olet kaunis sen näköisenä kun olet ei tarvi välittää mitä muut ajattelevat sinusta..Ei kaikista voi pitää mutta on varmaan paljon ihmisiä jotka pitävät sinusta sellaisena kun olet.

Äänestä
  • kiitos ihanasta tsemppauksesta sekä kiitos kaikille linkeistä, löysin kuin löysinkin vaatteita :)

    Äänestä

Mäkin suosittelen sitä Seppälä Great Girlsia.. sain itsetunnon koholle, kun tavallisesti farkut on ollu 48-50 niin niissä meni 40, saattoi olla tuumakoko mutta sillon tuntu TODELLA hyvältä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiva tosi kiva kirjoitti:

Halensista olen tilannut paitoja ja HOUSUJA. Samoin kuin josefssonilta.
No, nyt ei löydy kummastakaan yli 54 kokoisia housuja. Meinaa itku päästä kun vanhat räjähtää käsiin.
Voi vittu, miksi mun täytyy olla tällainen läskimooses etten löydä edes housuja!
Kiva kun koulussa kaikilla trendivaatteet ja sitten yksi ainoa läski (oikeasti ei siellä ole muita lihavia) jolla viitenä koulupäivänä viikossa samat trikoot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu