hammaskoru

Missä hammaskorut laitetaan paikoilleen? Siis tiedän että hammaslääkäri tekee sen, mutta täytyykö mennä yksityiselle vai laittaako tavallinen terveyskeskuksen päivystäjä sen? lisäksi minua kiinnostaa se paljonko kiinni laittaminen maksaa?
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aikoinaan yksityisellä kun terveyskeskuksessa eivät niitä kuulemma kiinnitä...
Koru maksoi silloin n.70-80mk ja kiinnitys oli 100mk..
Jotkut kauneushoitolatkin laittavat mutta hinnat ovat paljon kalliimmat...
Eka koru mul kesti n.3v ja sitten laitoin uuden ja tää on varmaan ollu nyt reilu 2v...:)

Äänestä
  • jos ois hyvät/tasaset nätit hampaat ni voiski laittaa hammaskorun... =/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö** kirjoitti:

Missä hammaskorut laitetaan paikoilleen? Siis tiedän että hammaslääkäri tekee sen, mutta täytyykö mennä yksityiselle vai laittaako tavallinen terveyskeskuksen päivystäjä sen? lisäksi minua kiinnostaa se paljonko kiinni laittaminen maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu