Minkäväriset luomivärit sopisivat sini- tai siniharmaille silmille? Entä sopiiko luomiväri silloin, jos yläluomi on rajattu mustalla rajaustussilla (ja vielä ripsiväriä)vai onko liian "täyteenämpätyn" näköinen silmämeikki?
Kyssä
numlock
3166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itse käytän mieluiten tummanruskeaa ja ihonväristä luomiväriä, sopivat mielestäni hyvin. Käytän myös ripsaria eye lineria. Jos osaa tehdä rajaukset siististi ripsien tyveen niin lopputulos on aika kaunis.
Sininen ainakin?! Mullakin on siniharmaat silmät mutta en käytä sinistä luomiväriä. Käytän ruskeata ja vaaleanpunaista/pinkkiä, joskus kullan sävyistä ja lilaa. Mun mielestä voi käyttä minkäväristä luomiväriä tahansa, kunhan viihtyy niissä väreissä. Mutta sehän on vaan mun mielipide :)
Ja luomiväriä voi käyttää rajauksen kanssa, siitä tulee vaan enemmän "täyteläinen", vähän biletyyppinen mutta ei siinä mitään vikaa ole.
Mulla on kans sini-harmaat silmät, mutta ongelmana on että minulla on kirkkaanpunaiset hiukset eikä sininen luomiväri oiken näytä hyvältä silloin.. joten olisko vinkkejä??