Onko kukaan todennut hyväksi tuota Eucerinin herkän ihon tuotesarjaa? Minulla on rasvainen ja epäpuhdas iho, ei kuitenkaan pahemmin finnejä. Ajattelin kokeilla herkän ihon tuotteita, koska kärsin suunympärysihottumasta, joka vain pahenee rasvaisen/epäpuhtaan ihon tuotteista (jotku ovat muutenkin liian voimakkaita, ja iho kuivuu). Eucerinilla on herkän ihon öljytön puhdistusgeeli (Mattifying Clensing Gel), joten se vois sopia minun iholle. Ihollani on niin monta ihotyyppiä (rasvainen, epäpuhdas, herkkä, pintakuiva, ihottumaa...), etten oikeasti tiedä, mitä tuotteita käyttäis. En koko ajan viitsisi vaihtaa ihonhoitotuotteiden merkkiä. Tosiaan, antakaa arvosteluja Eucerin Sensitive Facial Skin -sarjasta!
EUCERIN
Sensitive Facial Skin
2576
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse kärsin atopisesta ihosta, eli hyvin kuivasta ihosta. Käytän puhdistukseen Eucerin cleansing milkiä herkälle iholle. Tämän olen todennut hyväksi. Sinulle voisi sopia sekahillo tarkoitettua puhdistusmaitoa. Suun ympäri voisi taas pestä jollain herkemmällä aineella. Suun ympäri on ollut semmoinen voide tosi hyvä kuin Locobase repair. Varsinkin minun kuiville huulilleni on tehonnut. Sitten olen myös käyttänyt kasvohin voidetta Eucerin dry skin 10% karbamid lotion. tämä on aika kevyt voide joka levittyy hyvin. Titenkin voisit apteekista kysyä kun sinulla on eri tyyppinen iho eri paikoissa kasvoja että mikä olisi paras valinta.
ostin joskus tuota eucerinin puhdistusgeeliä ja se oli täysi pettymys... harmitti.
yritin löytää hellävaraista tuotetta, mutta se todellakin kuivatti ihoani liikaa enkä voinut jatkaa sen käyttöä..
Suosittelen Erisanin puhdistusgeeliä (hajusteeton, väriaineeton, halpa, allergia ja astmaliiton testaama, saa maketeista, hellävarainen)
Toinen hyvä tuote on Aqualan L perusvoide apteekista, joka sopii herkän ihon puhdistukseen, silmämeikinpuhdistukseen etc... suosittelen sitäkin!
Nämä kaksi edellistä minun suosikkituotteeni! Kokeile, eivät ole kalliita!