Kenellä tuo on tehonnut finneihin? Ja onko se tehonnut ihan puhdistusaineena, että huuhdotte pois, vai pelkkänä rasvauksena?
Aqualan L
...
4714
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Käytän sitä meikinpuhdistusaineena. Mielestäni hyvä, ja sai finnitkin nopeammin tulemaan ulos, eli ainakin mun kuivalle iholle hyvä.
Ok tuote esim. silmämeikin puhdistukseen, mutta oma pintakuiva epäpuhdas ihoni tarvitsee tehokkaamman aineen meikkivoiteen puhdistukseen iholta.
Suosittelen henkilöille, joilla on kuiva iho ja/tai jotka eivät pahemmin itseään meikkaa.
Siis mulle tuli siitä lisää näppyjä.
Aqualan l on perusravsa jota saa apteekista. Sitä voi myös herkkäihoinen/atoopikko käyttää kasvojen pesussa...mutta teho ei ole yhtä hyvä kuin cleansing milkeillä. Varsinkin kun kyse on finnisestä ihosta joka on jo muuten rasvainen tämä ei ehkä ole paras mahdollinen valinta. Jos kuitenkin haluat herkälle iholle sopivan..apteekista löytyy esim Eucerin cleansing milk.
tervh. op