Kitarassani on kaula oikealla puolen kaikukoppaa.
Jos sahaan kaulan irti, ja liimaan sen toiselle puolelle, tuloksena on vasenkätiselle sopiva kitara, eikö totta? Käykö liimaksi erikeepperi vai onko bostik parempaa?
Jos sahaan kaulan irti, ja liimaan sen toiselle puolelle, tuloksena on vasenkätiselle sopiva kitara, eikö totta? Käykö liimaksi erikeepperi vai onko bostik parempaa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Entä jos vaihtas käet toistepäin?
Kylhän kirurki semmosen homman äkkiä tekee.
Sit ei oo skittojen kansa onkelmia enää.
Jaa, on siinä pari liitosta tehtävä kyl. Muuten sojottaa peukalot alaspäin tai kämmenet ulospäin.
Mut ei toi liimakaa hyvä juttu oo.
Paha, paha dilemma.
:D lol
Ettei tulis tulkintavirhettä, katsotko kitaraa soittajan vai yleisön puolelta? Silloinhan oikea ja vasen ovat vähän eri asioita.
Ehkä kaulan paikkaa ei tarvitse vaihtaa, jos siirryt itse kitaran takaa sen eteen. Tämä ainakin olisi vähemmän työlästä.
Pirauta Steve Vaille ja vaihda kitarasi Vain Ibanez Heart Tripleneck Guitar'iin. On kaulat kaikille kolmelle raajalle. Mietipä sitä !
Osta FLIP OUT FO-004 Lit Cigarette. Siinä on kaula valmiiksi vasuripuolella.