Mikä ja kuka

..saa sinut nauramaan? Ja millaisille asioille yleensä naurat? kuka nauraa sinun jutuillesi? ;)
15920
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vaimon kanssa tuntuu olevan tilannekomiikka hyvin hanskassa, vaikka mitään vitsiniekkoja emme ole. Ja pidämme molemmat samoista koomikoista, kuten Mr Beanista ja Boratista. Viivi ja Wagner jaksaa myös naurattaa kerta toisensa jälkeen.

Äänestä

Musta ja surrealistinen huumori, brittikomediat (Monty Python, league of gentleman) ja Family guy esimerkiksi. Suomalaisista Julmahuvi. Vitseilleni nauran aika usein yksinäni.

Ja loppukevennykseksi Intternetin hauskin kuva:
http://img14.imageshack.us/img14/6002/postal2.png

Äänestä

vankkumaton kannattaja. Vuorisen Juhan kirjat tuli luettua käkättäen välillä ääneen.
Kummeli, Loiri jne...
Eli siis melkoinen juntti olen.
Olen myös melkoinen näsäviisastelija, joskus tämä käy läheisteni hermoille.
Usein saan kyllä ihmiset hyvälle tuulelle.

Äänestä

Tuolle ukolle saa aika kovasti nauraa ja ihan arkisia höpsötyksiä hekotellaan keskenämme :D ..juu, sekin nauraa minulle kovasti, etenkin jos kyselen siltä maantiedollisia asioita :P ..nauraa se minun muillekin jutuille x)

Minä nyt olen vähän tällanen narri muutenkin, ihmisillä on taipumusta hekotella minun jutuille eli täysin naurettava tyyppi :( ... xD

Äänestä
  • ..jotain osviittaa hommasta. Tätä hetken laulua harrastetaan meillä kotonakin nykyään kovasti kun ei varsinaiset lastenlaulut ole oikein hanskassa :P


    http://www.youtube.com/watch?v=p9uSmV-wNwE

    Äänestä

Kerro?

Äänestä
  • ..ja älyttömät mielleyhtymät ;) tehoavat joka kerta. Usein myös olen huomannut nauravani yllättäville kommenteille, jotka jotenkin laukaisevat jonkin hankalan tilanteen. Itse olen hauskimmillani pienessä seurueessa, kun innostun kertomaan juttuja, joista syntyy mielleyhtymiä. Perinteisten vitsien kertojana rytmiikkani on hiukan epävireessä.. :)

    Äänestä

Moni nauraa minulle, mutta ei niinkään jutuilleni :( Sen sijaan itse nauran monien jutuille ;)

Äänestä

Ainakin nauran ku katson Simpsoneita :)

Äänestä

Sun hassut kysymyset ja sun huonot tavat :)

Äänestä

Jörn saa nauramaan. Siinä on sitä nk. Asennetta. Tomi Kontio ja Arno Kotro saavat nauramaan, silloin kun eivät saa itkemään. Heissä on sitä nk. Asenteen totaalista vastakohtaa.

Äänestä

viikolla minua kutiteltiin niin jotta henki meinas loppua...

toistemme jutuille nauretaan aika tasapuolisesti..
silloin kun pelleillään ja hullutellaan..

ja sitten vielä yhdessä nauratetaan nuorisoo...
"ollaan kun pahaset kakarat " : )

Äänestä

tai ihminen saa vähintään hymynkareita aikaan. Jos jotain mainitaan, niin vaikkapa sarkasmi ja ironia, ainakin parhaimmillaan. Ja musta huumori. Ja puujalkavitsit. Silloinkin kun sattuu sellainen päivä kohdalle, että kaikki menee päin persettä, niin kaiken v*tutuksen keskellä alkaa naurattaa että eihän tämä enää VOI olla mahdollista, että just tänään piti tämänkin sattua. Myös omat hölmöilyt jaksaa hymyilyttää, keljuttaa mutta myös hymyilyttää.

No sitten taas kuka nauraa meikän jutuille, niin... toiset ymmärtää ja toiset ei.

Äänestä

olen vankka pieruhuumorin kannattaja. Tilannekomiikka tyyliin Juha Vuorinen ja Mr Bean naurattaa kovastikin. Pakko myöntää, että pidän vähän ilkeämielisestäkin huumorista.

Olen antanut itseni ymmärtää, että minulla on hyvä huumorintaju, joka viihdyttää monia, koska sitä on aina kehuttu ja nykyään siitä jopa maksetaan minulle.

Äänestä

Tilannekomiikka, sarkasmi , Mr. Bean, Dave Chapelle -Show, Conan o Brien, Andre Wikström, Kummman kaa- jutut,

Olikohan se Paristo- viihdeohjelman sketsit joissa tietynlaisten naisten " Naistenlehti- todellisuudesta opittu "-asenne on miehiin on aika hauska... No jotkut aiemmat omat toilailutkin alkaa naurattamaan, vaikka en ole ihan varma olisko aihetta :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lempi kirjoitti:

..saa sinut nauramaan? Ja millaisille asioille yleensä naurat? kuka nauraa sinun jutuillesi? ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu