Vinyylihousut?

ihmettelen vain

Minkälaisia ne ovat? Ovatko mukavat jalassa?

13

6320

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fetish

      Moi.
      Vinyylihousut ovat sisäpuolelta kangaspintaiset ja päältä muovia. Ovat erittäin kiiltävää movia ja kauniit. Jalassa ovat tietysti hiukan hiostavat mutta syksyllä jo mukavammat. Voi pestä koneessakin mutta ei kuumalla.
      Itselläni on useat vinyyli siis pvc housut ja ne kyllä kääntävät päät kadulla.
      Uusimmat ovat punaiset mutta muut mustaa muovia.
      Sitten on muitakin mukavia matskuja kuten kumi. Kumisena saa nykyään katu asusteita kuten farkkuja, takkeja jne...

    • TTT_

      Tuossa on muutama kuva:

      http://www.oldraven.net/katalogi/korsetit/KRS019.htm
      http://undergroundstore.de/shop/catalog/index.php?cPath=77_83_131&osCsid=0bc3eca4f9a1cf835db2ea76f2e5294c

      Mukavuus on kovin suhteellista, mutta näiden pöksyjen juttu on se miltä ne näyttää ja se että näitä ei välttämättä edes joka vuosi tule vastaan, ei niinkään käytännöllisyys tai mukavuus. Viileällä kelillä ne menee mukavasti, lämpimällä ja kylmällä asennetta vaaditaan tavallistakin enemmän. Näitä pöksyjä löytyy kaikenlaatuisia, mutta täkäläisistä kaupoista parempilaatuisia tokko löytyy. Huonolaatuiset kuulemma hajoilevat melko vähällä käytöllä, mulla ne ovat kestäneet jo nelisen vuotta. Tilasin briteistä, enkä antanut hinnan häiritä.

      • kumilatex

      • Anonyymi
        kumilatex kirjoitti:

        Tässä kuvia kumiasuista, ovat näyttäviä ja mukavia päällä. (oma mielipide)
        http://mitglied.lycos.de/peterherold/images/Bilder/Sandra die 2te/sandra01.htm

        Vinyyliasut on ihania, todella nautinnollisia.. Ainoat materiaalit jotka tuntuuu hyvälle..Kannattaa rohkeasti vaan pukea ylle ja nauttia elämästä.!


    • kastuukastuu

      Mulla aina festareilla ja muissa yleisötapahtumissa mustat vinyyli-tai lateksi lenggarit.Ei tarvi pissihädässä etsiä vessaa,antaa vaan vähän liriä,menee kivasti lahkeitapitkin.Pitää vaan olla sandaalit.

      • Anonyymi

        Ovatko mukavat pissa ja uinti leikeissä? Kyselee utelias yksilö.


      • Anonyymi

        Saappaat jalkaan...


    • nahkaleggingsit

      Leggings tyyppiset...aivan kiiltävät housut...PVC päällystetyt. Syksyllä H & M myyjä sanoi niiden menekin olleen, että loppui helposti rekistä.

    • Anonyymi

      Ihanat kiiltävät housut, tuntuvat jalassa hyvälle, ja näyttää tosi hyvälle. Todella ihanat housut.

    • Anonyymi

      Ihanat housut. Todella kiiltävät ja mukavat jalassa. Viimeinkin housut joista pidän.!

    • Anonyymi

      Kyllä. Mukavat ja hyväntuntuiset housut. Todella ihanat ja puoleensa vetävät.

    • Anonyymi

      Avainsana: taikasammakko.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä

      Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien
      Yhteiskunta
      226
      3322
    2. Tapettu

      On joku kangaskadulla perjantaina
      Sotkamo
      59
      2817
    3. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      24
      2446
    4. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      18
      2441
    5. Työvoimatoimisto

      Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve
      Työttömyys
      72
      1924
    6. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      84
      1840
    7. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      40
      1812
    8. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      19
      1795
    9. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      91
      1652
    10. Mietin sua liikaa

      Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli
      Ikävä
      66
      972
    Aihe