Vinyylihousut?

ihmettelen vain

Minkälaisia ne ovat? Ovatko mukavat jalassa?

13

6048

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fetish

      Moi.
      Vinyylihousut ovat sisäpuolelta kangaspintaiset ja päältä muovia. Ovat erittäin kiiltävää movia ja kauniit. Jalassa ovat tietysti hiukan hiostavat mutta syksyllä jo mukavammat. Voi pestä koneessakin mutta ei kuumalla.
      Itselläni on useat vinyyli siis pvc housut ja ne kyllä kääntävät päät kadulla.
      Uusimmat ovat punaiset mutta muut mustaa muovia.
      Sitten on muitakin mukavia matskuja kuten kumi. Kumisena saa nykyään katu asusteita kuten farkkuja, takkeja jne...

    • TTT_

      Tuossa on muutama kuva:

      http://www.oldraven.net/katalogi/korsetit/KRS019.htm
      http://undergroundstore.de/shop/catalog/index.php?cPath=77_83_131&osCsid=0bc3eca4f9a1cf835db2ea76f2e5294c

      Mukavuus on kovin suhteellista, mutta näiden pöksyjen juttu on se miltä ne näyttää ja se että näitä ei välttämättä edes joka vuosi tule vastaan, ei niinkään käytännöllisyys tai mukavuus. Viileällä kelillä ne menee mukavasti, lämpimällä ja kylmällä asennetta vaaditaan tavallistakin enemmän. Näitä pöksyjä löytyy kaikenlaatuisia, mutta täkäläisistä kaupoista parempilaatuisia tokko löytyy. Huonolaatuiset kuulemma hajoilevat melko vähällä käytöllä, mulla ne ovat kestäneet jo nelisen vuotta. Tilasin briteistä, enkä antanut hinnan häiritä.

      • kumilatex

      • Anonyymi
        kumilatex kirjoitti:

        Tässä kuvia kumiasuista, ovat näyttäviä ja mukavia päällä. (oma mielipide)
        http://mitglied.lycos.de/peterherold/images/Bilder/Sandra die 2te/sandra01.htm

        Vinyyliasut on ihania, todella nautinnollisia.. Ainoat materiaalit jotka tuntuuu hyvälle..Kannattaa rohkeasti vaan pukea ylle ja nauttia elämästä.!


    • kastuukastuu

      Mulla aina festareilla ja muissa yleisötapahtumissa mustat vinyyli-tai lateksi lenggarit.Ei tarvi pissihädässä etsiä vessaa,antaa vaan vähän liriä,menee kivasti lahkeitapitkin.Pitää vaan olla sandaalit.

      • Anonyymi

        Ovatko mukavat pissa ja uinti leikeissä? Kyselee utelias yksilö.


      • Anonyymi

        Saappaat jalkaan...


    • nahkaleggingsit

      Leggings tyyppiset...aivan kiiltävät housut...PVC päällystetyt. Syksyllä H & M myyjä sanoi niiden menekin olleen, että loppui helposti rekistä.

    • Anonyymi

      Ihanat kiiltävät housut, tuntuvat jalassa hyvälle, ja näyttää tosi hyvälle. Todella ihanat housut.

    • Anonyymi

      Ihanat housut. Todella kiiltävät ja mukavat jalassa. Viimeinkin housut joista pidän.!

    • Anonyymi

      Kyllä. Mukavat ja hyväntuntuiset housut. Todella ihanat ja puoleensa vetävät.

    • Anonyymi

      Avainsana: taikasammakko.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      80
      4486
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      85
      4371
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3729
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      3413
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2947
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2644
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2632
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      1973
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1708
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      94
      1248
    Aihe