Toyota Camry, Yhdysvaltain suosituin

Uskomatonta mutta totta, ollut jo kymmenen vuotta ,eilinen Hesari kertoi. Sitä myydään vähän alle 17 tuhannen euron siellä. Toyota on mennyt autonmyynnissä Fordin ohi ja Honda Chryslerin, miten se voi olla mahdollista, miten amerikkalaiset suostuvat ajamaan japanilaisilla autoilla, eikö V8 olekaan ylivoimainen amerikan markkinoilla?!
6700
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siellä jenkeissä
autohan on todella halpa ja varmaan tarpeeksi laadukas jopa jenkeille.
Bensan hintahan on Usassa noussu pari centtiä mikä taas on heille katastrofi kun taas Suomessa se saa nousta pari euroa ja Suomalaiset maksaa kitisemättä.
Tuo merkkaa vain sitä ettei ne jenkit mitään tyhmiä ole jos ostavat käyttöautokseen pienikulutuksellisemman auton kuin se v8
Toki sieltä tallista useimmiten löytyy vielä se "ökyjenkkikin"

Äänestä
  • "varmaan tarpeeksi laadukas jopa jenkeille"

    Meinaatko että amerikkalaisten oma autotuotanto sitten olisi laadukasta.

    Roiskitut hitsisaumat, sähköjohdotukset vedetty mistä sattuu ja kojetaulut kasattu aivan huitaisemalla.

    Äänestä

Camry USA:ssa onkin.
Joitakin Camry-malleja valmistetaan kai nykyäänkin USA:ssa - ainakin sitä 92-97 farkkua valmistettiin.
Jospa isin korvat säästyy, kun äiti ajelee Camrylla, kun se on luotettava, eikä syö ihan ameriikan ökyjen verran. Isin ei tartte käydä äitiliinin autoa usein tankkaamassa.

Äänestä
  • Kun kerran Toyotan Kentuckyn tehdas valmisti syyskuussa viidennen miljoonannen Camrynsa. Eilisessa Hesarissa tuokin...

    Äänestä

  • valmistetaan kirjoitti:

    Kun kerran Toyotan Kentuckyn tehdas valmisti syyskuussa viidennen miljoonannen Camrynsa. Eilisessa Hesarissa tuokin...

    Moi !

    Käytännössä kaikki Japanilaismerkkien USA:ssa myymätautot myös valmistetaan siellä. Jotkin erikoisautot pois lukien.

    --

    Äänestä

Sopiva hinta isolle Tojolle.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


auto! kirjoitti:

Uskomatonta mutta totta, ollut jo kymmenen vuotta ,eilinen Hesari kertoi. Sitä myydään vähän alle 17 tuhannen euron siellä. Toyota on mennyt autonmyynnissä Fordin ohi ja Honda Chryslerin, miten se voi olla mahdollista, miten amerikkalaiset suostuvat ajamaan japanilaisilla autoilla, eikö V8 olekaan ylivoimainen amerikan markkinoilla?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu