Tulinpa vain kysymään, kuinka moni pystyy kasvattamaan kyntensä pitkiksi ihan luonnostaan.
Monellako
luonnolliset?
6555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minä olen pro luonnonkynsi ja kynnet kasvaa pitkiksi, vaikka onkin ohuet. Tosin viihdyn inhimillisen mittaisissa kynsissä ja mieluimmin tuon niihin näyttävyyttä erilaisilla lakkauksilla ja koristuksilla kuin pituudella.
http://www.kauneudenparatiisi.fi/studio
ja nykyäänkin kasvaa tosi nopeasti kynnet, helppo saada pitkiksi koska ovat tosi kovat. vaikeampi saada pidettyä lyhyinä...jos viilaus unohtuu pariksi viikoksi niillä pääsis jo ns. persus edellä puuhun :o)
kynnet, jotka sekä taipuu että lohkeaa ja repeää todella helposti.
Nyt on geelikynnet ja inhimillisen mittaiset nätit ja kestävät.
Ihan kiusaksi asti kasvavat. Mitä hyötyä pitkistä kynsistä on kun niitä ei sallita monissa ammateissa?
ammattia joissa ei sallita...?
ehkä kotitalousalalla ja hoitoalalla? olen tavannut pitkäkyntisiä lääkäreitä tosin, samoin kampaajia... kosmetologinkin.... taitaa olla lähinnä koulutuksen ajan suositeltua pitää lyhyet? tietääkö joku paremmin?
mulla kasvaa kynnet tosi nopeesti.Pikku rillin kynnen valkonen osa lähes aina yli 1 cm...keski sormen kynsi kuitenkin aina menee rikki..