Millasista naisista (ulkonäkö, elämäntavat jne.) pidätte? Minkälaisen naisen kanssa voisitte alkaa seurustella, millainen on ehdoton eiei?
Ja treenatulla tarkoitan sellasta kroppaa, josta näkee että salilla on käyty ja ruokavalio sisältää muutakin kuin pikaruokaeineksiä... Ei kuitenkaan tartte olla rasvaprossa ihan minimissä tai kokoluokaltaan mikään pro-kehonrakentaja.
Ja treenatulla tarkoitan sellasta kroppaa, josta näkee että salilla on käyty ja ruokavalio sisältää muutakin kuin pikaruokaeineksiä... Ei kuitenkaan tartte olla rasvaprossa ihan minimissä tai kokoluokaltaan mikään pro-kehonrakentaja.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kannattaisikohan kysellä vaikka pakkotoiston puolelta, en oikein usko että kovin hyvää keskustelua tulee täällä aikaiseksi.
Koitetaan nyt eka tätä. :)
Kunhan saa piirasta ja on isot daisarit se riitää...
Itse pidän kauniista, naisellisista naisista. En missään tapauksessa alkaisi olla sellaisen naisen kanssa joka syö pullaa, ravaa kylissä, lihoo ja juoruaa!
Kyllä semmonen nainen on nätti joka on kasvoilta ja hiuksilta nainen, ja treenannut siten, että esim. olkapäät on kulmikkaat, neliömäiset, suoraan sivulle. Oiken treenaava nainen on ennenkaikkea ryhdikäs, pakarat ja reidet on kiinteät...
Ainiin mutta kysymys oli millaisen naisen kanssa voisin seurustella; tavallisen näköisen naisen kanssa, joka välittää ulkonäösta, ja on tyylikäs.
Ehdoton ei; lihava, semmonen joka ei välitä omasta ulkomuodostaan yhtään.
Nyt pitää olla sellainen omaa silmää miellyttävä, se riittää. Mitkään missin mitat ei tarvitse kuitenkaan olla. On paljon tärkeämpiäkin juttuja kuin pelkkä ulkonäkö.
Eniten arvostan kuitenkin elämäntapoja sekä niiden terveellisyyttä. Omasta terveydestään pitää huolta, liikkuu syö oikein ja välillä vähän väärinkin :) Tykkää liikkumisesta ja haluaa liikkua. Käy lenkillä ehkä salillakin.
En tiedä onko se ehdoton ei mut jos ei huolehdi yhtään itsestään, syö mitä sattuu ja ei liiku lainkaan ni kiinnostus saattaa olla vähän heikompaa.
No sellaiset persoonallisen näköiset lämminsydämiset naiset tekevät vaikutuksen! Tynnyrin muotoiset, eivätkä semmoiset militaristilesbon oloiset naiset oikein iske. Naisellinen pitää olla, oli sitten hoikka tai rehevä. Ruokavalio saisi olla mielellään suht. tavallinen, kunhan syö terveellisesti. Burgerin purijat ja pas.alaatikon suurkuluttajat alkavat ennenpitkää muistuttamaan ihrasäkkiä, tai löysää makaronia.
Sopivasti lihava, pyöreyttä siellä täällä.
Treenaan jatkuvalla syötöllä, muttei se vaikuta millään tavalla naisihanteisiini. Ei tarvitse olla missään "mallinmitoissa", eikä myöskään ole pakko olla samanlainen treenaaja. Kunhan käy kanssani lenkillä välillä, ihan seuraksi vain. =)
kiitos en tunne ketään piri-betotinyllyä jtn. ei hajuakaan mistä ne finniselät tykkää, eikä kyllä älyttömäti haluta edes tietää. Kuinka luuseri ihmisen pitää olla et uhraa vapaa-aikansa, elämänsä ja terveytensä siitä ilosta et pystyy lyömään suurta osaa ihmisistä tauluun, hyi vittu.
On sulla jutut... Senkö takia luulet miesten käyvän salilla, että pytyvät vetämään ihmisiä turpiin??? Se on kyllä äärimmäisen harvinainen syy!
Oma kultani on ahkera treenaaja, ja sen huomaa. Hän tekee sen siksi, että on luonteeltaan kilpailullinen. Se on harrastuksena ihan kuten mikä tahansa muukin, jossa voi taistella voitosta. Poikien kanssa siellä ottavat kisaa, kuka nostaa ja kuinka paljon ym.
Ulkonäkö myös ratkaisee osan. Mieheni pitää itsestään niin huolta -aivan kuten minä pidän omasta ulkonäöstäni huolta tanssimalla, lenkkeilemällä jne. Miten salilla käyminen vaarantaa terveyden? No, missä tahansa harrastuksessa voi sattua vahinko, mutta treenaaminen ei ole vaarallisimmasta päästä. Ja terveydelle kuitenkin on haitallisempaa se, jos vain antaa kunnon rapistua ja löhöää sohvalla. Lihaskunto rappeutuu, ja se vaikuttaa muuhunkin terveyteen.
Harva salilla kävijä myöskään ajattelee uhraavansa mitään, vaan he saavat harrastuksestaan energiaa muuhunkin elämään. Miehelläni murtui pyöräkolarissa kerran käsi, eikä hän päässyt salille pariin kuukauteen. Kyllä hän oli paljon väsyneempi sitten töissä, ja kotonakin. Minulle on myös mukavaa, kun mies ottaa lapsemme joskus salille mukaan. Minä saan rauhassa olla hetken yksin kotona, ja lapset leikkii "äijä-klubin" lelunurkkauksessa. :)
Upea mies minulla, ja hyvä harrastus hänellä.
'Poikien kanssa siellä ottavat kisaa, kuka nostaa ja kuinka paljon ym.' ja jos uskaltavaisit vetelisivät toisiaan turpaan. Amitsu junttien hommaa vaikka voissa paistais. 'Were fools to make war
On our brothers in arms'..............
Minun mieheni, ja hänen parhaat salikaverinsa ovat kyllä akateemista väkeä, no yksi on poliisi. Eli enpä sanoisi, että on amis junttien hommaa. :)
Noilla miehillä ei ole pienintäkään hinkua vetää toisiaan, tai ketään muutakaan turpaan. Kisailua se on samalla tavalla kuin jalkapallo tai keihään heitto. Tai vaikka Trivial Pursuit! Ideana on tyydyttää ihmisen kilpailuviettiä. Väkivallalla ei ole asian kanssa mitään tekemistä.
Mutta jos näkemyksesi on noin erikoisen jumittunut, niin paljastat paljon omasta junttiudestasi.
ja pöhöttyneet kasvot paistaa..
Oma eukko ei kyllä osaa arvostaa riittävästi mun treenejäni. Muutama ihminen on sanonut positiivisen kommentin mun harrastukseni tuloksista ja se lämmittää kyllä mieltä. Oman eukon ulkonäköä jos kehuu se muuttuu heti zombieksi? Miksi? Onko häpeä olla kaunis nainen? Mua ei ainakaan häiritsisi yhtään jos mun perään joku kuolaisi!
Näin "finniselkäisenä piri-betonimyllynä" haluaisin naisen joka myös ymmärtää liikunnan päälle. Olisi vaikea elää sohvaperunan kanssa joka ei ymmärrä miten joku kuluttaa salilla pari tuntia päivässä ja lenkit päälle. Lyhyesti sanottuna fitness-gimmat ovat listan kärkipäässä.
voisin väittä että suomen mittakaavassa olen jonkin sortin treenaaja. olen seukkaillut aina aika urheilulliset ja hyväkuntoisten gimmojen kanssa. oikeastaan sen takia, että en voi sietää löysyyttä ja vässyköintiä. myös ajatusmaailma on ollut aika samanlainen, koska elämä on helpompaa kun on kunnossa. tietynlainen määrätietoisuus on ns. paremman kondiksen omaavissa huomattavissa.
en mitään ulkonäköjuttuja jaksa hehkutella, kumminkin joku ottaa herneet nenukkiin..ei pidä missään nimessä unohtaa persoonan merkitystä.