Autovoroa lisää 50% heti

Autoveroa vaan lisää.
Saadaan rahaa kaikkeen tärkeeseen
jota te narisijatkin sitten vanhana tarvitsette.
Kun paskannatte vanhainkodissa huosuun, niin on varaa palkata hoitajia.
4459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...en mää joudu vanhainkotiin, kun ennenpitkää joku ajaa mua päin ja mä kuolen siihen mun 15 v vanhaan autooni...ja kansantalous kohenee?

Äänestä

Ollaan sosiaalisia ja jaetaan kurjuus kaikkien kesken! Lopetetaan kaikkien tuotteiden verottaminen, MUTTA lätkäistään sitten kaikkiin mahdollisiin ansiotuloihin veroprosentiksi 50. Kaikki yli 2000€ kuukausitulojen ylittävä määrää ohjataan suoraan valtiolle.

Olihan taas...

Äänestä

Tuntuu vähän siltä että paskannat vieläkin sinne housuun,paska housu pelle.

Äänestä

Me nuoret maksetaan muutenkin omat eläkkeemme kun te suuret ikäluokat törsäätte meidänkin osamme kylpylöissä ja Espanjassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viisas mies kirjoitti:

Autoveroa vaan lisää.
Saadaan rahaa kaikkeen tärkeeseen
jota te narisijatkin sitten vanhana tarvitsette.
Kun paskannatte vanhainkodissa huosuun, niin on varaa palkata hoitajia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu