40- 50 luku

minulla olisi tiedossa juhlat 40-50 luvun tyyliin. mitähän sinne laittaisi päälle? olisiko ideoita ja kertokaapa ihmeessä kaikkea mitä silloin pidettiin, itselläni ei ole paljonkaan tietoa, tytöillä hameita ja pojilla polvihousuja ilmeisesti. kertokaa ja korjatkaa jos meni jotain väärin. kiitos jo etukäteen!
51304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tytöillä tyllihame ja hihaton paitapusero, kynähame (alaspäin kapeneva polvipituinen) ja venekaulainen pusero, kengät joko pyöreäkärkiset tai korolliset nilkkurit joissa terävä kärki...tukka töttörölle otsasta ja takatukka (jos löytyy) niin mahdollisimman ylös poninhännälle ja siihen sidotaan huivi. vuokraapa elokuva Grease ja aktsele siitä mallia!

Pojilla farkkuja joissa käännetyt lahkeet, flanellipaita ja kulahtanut nahkatakki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_m_ kirjoitti:

minulla olisi tiedossa juhlat 40-50 luvun tyyliin. mitähän sinne laittaisi päälle? olisiko ideoita ja kertokaapa ihmeessä kaikkea mitä silloin pidettiin, itselläni ei ole paljonkaan tietoa, tytöillä hameita ja pojilla polvihousuja ilmeisesti. kertokaa ja korjatkaa jos meni jotain väärin. kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu