Kohta puolivuotta mennyt kun viimeksi kirjoittelin näillä sivuilla.Silloin oli suhteemme aika kriisissä,mutta paljon on keskusteltu ja anteeksi annettu,toivon että molemmat olemme oppineet paljon yhteiselämästä ja toisen hyväksymisestä kaikkineen hyveineen ja heikkouksineen.Kun rakkaus kantaa ja anteeksi antaa niin ei kun eteen päin sano mummo lumihanges.
hei me mennään naimisiin.
söpötti
2410
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
niin pitääkin mennä. maailma on paljon parempi paikka kaksin elää, kuin yksin. Kunhan kumppani on se mitä oikeasti haluat. Kenet hyväksyt sellaisena kuin se on.
Pitää opetella sitä joustamista puolin ja toisin, muuten ei onnistu mikään. Olen itsekkin menossa avovaimoni kanssa naimisiin. Nim. kihlautunut 2 viikkoa sitten, ja onnensa kukkuloilla. =)
Onnea myös teille!
Onnea sekä ap:lle että sinulle!
Muistakaa, että huuma haihtuu. Arki on yhdessä kasvamista, toisen tukemista ja toiseen tukeutumista.
Kaikkea ei tarvitse aina sanoa, vaikka haluttaisi ja joskus on taas keksittävä sanottavaa vaikkei haluttaisikaan.