Ansioluettelo

Datanomi tutkinto on, olen hakemassa kyseisen alan työtä. Voiko/kannattaako ansioluetteloon merkitä kesätyöt esim(varastotyöt, siivoustyöt).
3585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Omalleni neuvoin, että ei tarvitse välttämättä lainkaan ansioluetteloa, jos ei ole kovin paljoa eri työsuhteita. Tärkeämpää olisi kertoa, että mitä kailkkea niissä töissä on oppinut. Ei ole lapsukainen puhunut minulle mitään neuvoni jälkeen.

Eli en minäkään lupaisi niitä töitä todellakaan tehdä. Se lienee tärkeintä!

Äänestä

työkokemusta.

Äänestä

Merkkaa ne vaikka hakemukseen, kunhan laitat johonkin. Näkevätpähän mitä olet tehnyt aikaisemmin. Varsinkin silloin niillä on merkitystä jos ei ole muuta kun vaan sitä kesätyökokemusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Datanomi tutkinto on, olen hakemassa kyseisen alan työtä. Voiko/kannattaako ansioluetteloon merkitä kesätyöt esim(varastotyöt, siivoustyöt).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu