Luin näitä juttuja muutaman sivun sieltä täältä. Kiitos näistä, ymmärrän nyt kuinka ihana mies ja hyvä liitto minulla on. Pienet erimielisyydet kuuluvatkin asiaan. Rakastan niin että kipeää tekee. Vuosia oltu yhdessä.
Nämä jutut saavat tajuamaan
kuinka hyvä on
51058
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
miehesi voi silti olla homoseksuaali. piilevä homous saattaa tuntua ihan mukavalta
miksi pitää noin masentavasti kirjoittaa kun toinen on ONNELLINEN....
Kaikkea hyvää sulle ap. hienoa että huomaat onnesi ja jaat sen täällä...
Olen mainostanut tätä palstaa jopa kavereille,niin et jos itsellä jotain pientä ongelmaa,niin vilkaisu tänne ja omat ongelmat tuntuvat hyvin pieniltä.
Mä itse kans elän elämäni onnellisinta aikaa,ikää 40 ja risat ja sukupuoleltani nainen.
Näitä juttuja lukiessani,rakastun jos mahdollista vielä enemmän mieheeni ja arvostan häntä.
Ei hänessä muuta vikaa olekaan kun yritteliäisyys ja yrittäjyys,joka itsekin olen.
Liikaa töitä,paljon poissa,mut paikalla ollessaan kaikki sujuu,huolehtii myös koti asioista ja parisuhteesta.
Miten minä olen sellaisen aarteen voinut saada??
Joskus olen miettinyt, että tänne eivät kirjoittele ne, joilla menee hyvin, eivätkö ehdi vai mitä, sillä suurin osa kirjoituksista on surullisia ja ihmisillä on paha olla. Olen onnellisesti naimisissa ja totean täysin samaa kuin aloittaja, että nämä jutut vain korostavat sitä ymmärrystä, että omat asiat on hyvin. Sitä vaan toivoisi, että kaikilla muillakin olisi asiat hyvin, eikä solmussa. Tulee joskus surullinen mieli niitten puolesta, joilla on vaikeaa ja kun ei voi itse mitään tehdä, lukea vaan näitä juttuja ja joskus yrittää omilla kommenteillaan jotenkin tsempata. Toivottavasti niistä on edes vähän apua, jos ei muuta niin myötätuntoa ja sitä kautta parempaa mieltä.
Miksi ihmeessä onnelliset ja elämäänsä täydellisen tyytyväiset ihmiset lueskelevat näitä palstoja - puhumattakaan, että kirjoittelisivat tänne?
Onnellisena ollessani ainakin minulla oli aivan muuta tekemistä ja ajattelemista kuin nettipalstoilla roikkuminen. Toivottavasti onni vielä omallekin kohdalle kolahtaa vai onko todettava se asia, että koko elämä on yhtä kriisistä toiseen siirtymistä.