Te exät!

Yritän tässä selvittää,miksi exä on halukas järjestää minun elämän tuhamiseksi kaikenlaista puuhaa.Viimeinen oli tekaistu rikosilmoitus minusta.Erosta on jo montaa kuukautta,eikä minä ole hänen elämää häirinnyt millään tavalla.Hänellä tuomio takana,voiko se olla asia mikä laukais taas sen kostokierteen.
Voiko ihminen koskaan rauhoittua,vaikka on pettynyt,että hänet jätettiin?
91419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

mennä naimisiin rikollisen kanssa ja hankkia niitä mahdollisesti pikkupikkurikollisia vielä
tällaiselle miehelle? En ymmärrä, eikö se järjen ääni yhtään kuulu vai eikö vanhemmat ota mitään vastuuta vai ollaanko sitä niin ylpeitä siitä, että on joku saatu kainaloon.
Sitten itketään, kun se oma äo ei ole toiminut ollenkaan. Otan osaa.

Äänestä
  • Onpahan taas niin asiallinen vastausviesti. Älä missään nimessä edes yritä yhtään kauniimmin ilmaista itseäsi ap:lle, jonka mieli viestistäsi varmaan parani entisestään...

    Äänestä

Saman kokeneena voin sanoa, että totuus on vahva sana oikeudessa ja jos sellaiseen joudut menemään, ole paikalla ja kerro totuus. Jos ei kirjallisia näyttöjä ole, on aika hankalaa saada mitään syytösiä aikaseksi.

Äänestä
  • Minä jouduin poliisikuulusteluun, kun yritin selvittää erästä juttua exäni kanssa sähköpostilla. Olin tosin lopettanut yhteydenpidon exääni muutama viikko ennen kutsua kuulusteluun.

    Outoa oli, että poliisi ei ollut lainkaan kiinnostunut exän minulle lähettämistä maileista.

    Sitä taisivat ihmetellä tutkijatkin poliisin sisäisessä tutkinnassa, tuloksesta päätellen.

    Äänestä

tutulta tuntuu.minulla erosta jo kauan.minun x vaimo vainosi mua 5 vuotta.täytyi poliisin oikein käydä puhuttelemassa.meni välillä hyvin ei häirintää.kunnes aloin nykyisen kaverini kanssa seurustelemaan.alkoi hänestä ilkeitä juttuja levittämään ja soittelemaan hänelle.taas piti poliisin käydä juttelemassa.hänellä oli ongelma alko ja lääkkeet.myös vieras mies hänellä.nyt on uskossa ja rauhoittunyt tilanne.olivat minulle kovia aikoja

Äänestä
  • minua ja minun sukulaisiani puhumalla aivan perättömiä tekaistuja juttuja. Eihän kukaan siihen uskonu, nauroi vain päin naamaa jonka jälkeen tämä nainen lopetti vähäksi aikaa, kunnes keksi aloittaa alusta.
    Pohdittiin et mikäs mahtaa olla meininki moiseen käyttäytymiseen, niin selvishän se, hänellä on mielenhäiriö ja käy hoidossa. Sen yritti kovasti salata. Parempi olla erossa tuollasesta ja kiertää kaukaa.

    Äänestä

  • vainosi ja kiusasi kirjoitti:

    minua ja minun sukulaisiani puhumalla aivan perättömiä tekaistuja juttuja. Eihän kukaan siihen uskonu, nauroi vain päin naamaa jonka jälkeen tämä nainen lopetti vähäksi aikaa, kunnes keksi aloittaa alusta.
    Pohdittiin et mikäs mahtaa olla meininki moiseen käyttäytymiseen, niin selvishän se, hänellä on mielenhäiriö ja käy hoidossa. Sen yritti kovasti salata. Parempi olla erossa tuollasesta ja kiertää kaukaa.

    eksä hyökkäs mun kimppuun. ei miehen. se meni niin pitkälle että ei ymmärtänyt todistajien merkitystä. todistajina oli yksi naapurimme, mun mies eli hänen ex-mies, ja yksi niiden lapsista, todisti äitiään vastaan siis. kyse oli 3 kpl kunnianloukkauksia, 2 kpl kotirauhanrikkomisia joista saatiin pitävä näyttö. kunnianloukkauksia voisi olla enemmänkin jos olisi alusta asti saatu kaikki todistettua. kiitos poliisille joka kertoi että ilman todisteita ei ole juttua :-)
    täti sai kivan muikkarin siitä ettei työnnä nokkaansa muiden asioihin. "menetti" yhden lapsistaan, koska lapsella oli erittäin voimakas oikeudentaju. ikävää lapsen kannalta... mitään mielialalääkkeitä täti ei ole koskaan syönyt, eikä kai lääkärilläkään käynyt kun omasta mielestään on terve ja me muut sairaita. nyt hänen mielestään oikeuslaitos on epäoikeudenmukainen, minä olen lahjonut poliisin, käräjäoikeuden ja kaikki todistajat. hänen mielestään me kaikki muut olemme sairaita. asia on ok kunhan ymmärtäisi pitää mielipiteensä ominaan, sillä hän on jo ylittänyt uusien kunnianloukkauksien rajan ja jatkotoimenpiteitä pohditaan.

    ei ole merkitystä sillä onko tuo täysjärkinen, masentunut vai jotain muuta-hlö exä tai joku muu, mutta jos toisia ihmisiä alkaa häiriköimään, siihen auttaa vain law&order.

    Äänestä

nauraisin päin naamaa enkä lähtisi mihinkään oikeusjuttuihin. Ajan haaskausta ja rahojen ja mitä saisin?
Käräjäoikeudessa yleisö olisi kuuntelemassa mollaamista puolin jos toisin, asianajajat nettoaisivat.
Viittaisin kintaalla!
Enkä edes lähtisi spekuloimaan kenenkään mielenterveydellä, hulluja on maailma täynnä ja yksi hirtetään Saddami.
Kaupan kassajonossakin voit saada nyrkistä päähän ihan tuntemattoman toimesta.. Hohhoijaa. Yrittäisin päästä sopuun neuvottelemalla itse asioista. Jos ei toimi niin ei mahda mitään.

Äänestä
  • No johan jotakin, mitähän kirjoittaja tahtoo tuolla viestillä kertoa. Onko oikeaa olla puolustmatta itseään. Kyllä puolustaa saa ja siihen on oikeus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


elossa vielä kirjoitti:

Yritän tässä selvittää,miksi exä on halukas järjestää minun elämän tuhamiseksi kaikenlaista puuhaa.Viimeinen oli tekaistu rikosilmoitus minusta.Erosta on jo montaa kuukautta,eikä minä ole hänen elämää häirinnyt millään tavalla.Hänellä tuomio takana,voiko se olla asia mikä laukais taas sen kostokierteen.
Voiko ihminen koskaan rauhoittua,vaikka on pettynyt,että hänet jätettiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu