Renkaiden ilmanvaihdosta oli kyse. Ja nyt luettu jo 130000 kertaa...
Vastaukset 11
- Jamppa1
on suuret ajattelijat asialla. Joillain on tuota tekemisen puutetta...
Olisiko käynyt kuten joskus aikaisemminkin että joku olisi nojannut F5.n ja julkisuus on sitten ruokkinut itseään, kun sattui vielä aihe johon jokaisella on oikea vastaus.
Kaikki ei aina ole aivan sitä miltä näyttää.- make
aqnostikko kirjoitti:
Olisiko käynyt kuten joskus aikaisemminkin että joku olisi nojannut F5.n ja julkisuus on sitten ruokkinut itseään, kun sattui vielä aihe johon jokaisella on oikea vastaus.
Kaikki ei aina ole aivan sitä miltä näyttää.F5 NOJAAMINEN EI ONNISTU.
kokeilin ja pitää painaa jokakerta ja antaa sivun latautua. - Mutta ei ole tehty
make kirjoitti:
F5 NOJAAMINEN EI ONNISTU.
kokeilin ja pitää painaa jokakerta ja antaa sivun latautua.Operalla tuo onnistuu. Selaimessa on päivitystoiminto ja kun valitsee päivitysväliksi esim. 1 sekunti, noita lukukertoja alkaa kertyä. Tuollakin tekniikalla nuo lukukerrat kertyvät aika hitaasti.
Olen edelleenkin tuon älyttömän kysymyksen alkuperäinen tekijä. Olen joskus aikani kuluksi tuota päivitysjuttua kokeillut, tässä tapauksessa en sitä tehnyt. Eikä ollut tarkoitus tietoisesti kerätä suosiota ja mainetta, tuo tuli aivan vahingossa.
Ihmetyttää että mikä tuossa itseasiassa NOIN hauskaa olikaan.
- Ihan vitsihän tuo oli
Heh, en tiedä miten tuo nyt noin kiinnostava juttu oli. Minä siis laitoin alkuperäisen kysymyksen. Pitäisikö tässä nyt hieman ylpeä olla :-)
- steikkuli
Edelleen vastaus on saamatta!
pitääkö renkaisiin vaihtaa ilma ja jos pitää niin kuinka usein???
olen kuullut toki että tekisi hyvää vaihtaa renkaista ilma sillointällöin - premium renkaat
Monet ovat väittäneet täällä, että Japsi autoon japsi-ilmaa, Deutshe autoon keski-euroopan ilmaa jne jne...
Väitänkin, että ilmanlaatu pitää olla rengasvalmistusmaan ilmaa. Bridgestone kumeihin sitä Japsi ilmaa, Good Year tubeleksiin Ameriikkalaista ilmaa ja Nokian renkaisiin Härmän hengitettävää.- alunperin meni,
mutta kyllä nykyään pitää seurata missä tuotekehitys tehdään. Jos renkaat on suunniteltu ja testattu saksalaisella ilmalla, niin aika riskiä on silloin ajella suomalaisella ilmalla. Tarkkuutta vähän tähänkin asiaan.
- voihyväjumala
alunperin meni, kirjoitti:
mutta kyllä nykyään pitää seurata missä tuotekehitys tehdään. Jos renkaat on suunniteltu ja testattu saksalaisella ilmalla, niin aika riskiä on silloin ajella suomalaisella ilmalla. Tarkkuutta vähän tähänkin asiaan.
Kai vanteiden valmistusmaallakin on jotain merkitystä tähän?
- tosiaan.
Ehkä sitten vain keksit jännän ja mielenkiintoisen aiheen. Heh.
Tässä linkissäkin voisi olla jotain mielenkiintoista:
http://911inmemoriam.blogspot.com/ - PARHAITEN
JORPPA!
Lue!
http://www.elisanet.fi/jorma.turpeinen/index.htm
Ainakin Poliisiosastolla valehdellaan mm. renkaiden ilmanvaihdosta rankastikin!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2072069
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491227Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1831122- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56871- 71803
- 100792
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.348695- 30678