nää uudet yasminelle pillerit sopii mulle ainakin tosi hyvin. joku täällä kyseli miten ovat noi sopineet. oon käyttänyt kuukauden ja ainakin tänä aikana ei ole tullut välivuotoja eikä finnejä eikä lihomista eikä mielialamuutoksia ja seksihalut tuntuu et ois vaa kasvanu ja iho ei enää kiiltele kasvoista niinkun ennen ilman pillereitä. voi olla että tulee myöhemmin jotain sivuvaikutuksia mutta ainakin tällä hetkellä tuntuu hyviltä. merciloneista tuli mulle heti ekalla viikolla finnejä ja turvotusta ja äksyilyä (niitä tosin käytin joskus kax vuotta sit jonka jälkeen en mitään käyttäny). ihanaa jos löysin sopivat :D. toivottavasti nää yasminellet ois sopivat muillekkin.
yasminellet KYLLÄ!
iloinen käyttäjä :)
4819
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kiva kuulla että ne sopivat :) itse olen nyt puolitoista kuukautta käyttänyt Yasminia, ja mielialavaihtelut raastaa parisuhdetta jo melkoisesti... pohdin tässä juuri, kokeilisinko seuraavaksi minipillereitä vai Yasminellea.
Paljonko maksavat nämä ultra upeat yasminellet? :D Mutta lisään vielä kuitenkin, että olet käyttänyt niitä vasta todella vähän aikaa! Yleensä saattaa mennä muutama kuukausi ennen kuin näkee sopivatko ne oikeasti... Ja nuo vaikutuksethan ovat yksilöllisiä! Jos ne sopivat sinulle, niin ei välttämättä sitten muille... =/
12.95 €/kk eli melko kalliit on.
Kuukauden käytön jälkeen ei vielä kannata hurrata.
Muistan itsekin hehkuttaneeni täällä Yasmin-pillerimerkin loistavuutta joskus aikoinaan.. Niin siinä vain kävi, että vuoden käytön jälkeen vaihdoin merkin toiseen järkyttävien sivuvaikutusten takia.
Toivon kyllä vilpittömästi, että Yasminellet sopivat sinulle! Onhan niissä vähemmän estrogeenia kuin Yasmineissa.. Itsekin vaihdoin Yasminit vähäestrogeenisempiin.
...Ja minä vaihdoin Merciloneihin.. Ja nämä on ilmeisesti minulle ne "täydelliset" pillerit. Olemme yksilöllisiä.
Mukavaa syksyn jatkoa pikkujouluaikaa!