Kysymys teille naisille jotka tiedätte kauneudestanne ja keräätte paljon katseita komeiltakin miehiltä.
Miksi katseenne kuitenkin käy useasti(joskus jopa hymyillen ja tuijottaen) rumahkon miehen silmissä, vaikka olette niin haluttuja ja muutenkin melkein aina varattuja. Siis sellaisten miesten joilla ei ole tummaa tukkaa ja suklaanruskeita silmiä.
Onko tarkoituksenne kiusata? Kerätä siten itsetuntoanne?
Miksi katseenne kuitenkin käy useasti(joskus jopa hymyillen ja tuijottaen) rumahkon miehen silmissä, vaikka olette niin haluttuja ja muutenkin melkein aina varattuja. Siis sellaisten miesten joilla ei ole tummaa tukkaa ja suklaanruskeita silmiä.
Onko tarkoituksenne kiusata? Kerätä siten itsetuntoanne?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tarkoituksena olisi löytää sellanen mies, joka ei pelaile. Ja en nyt sanoisi, että rumia kattelen, vaan sellasia tavallisia miehiä. Olen tietoinen omasta ulkonäöstäni, mutta ei se useimmiten oo mua auttanu löytämään muita kuin pelimiehiä. Kaipa miehet sitten automaattisesti ajattelee että kaunis nainen ei voi kiinnostua tavallisesta miehestä. Kyllä vaan voi. Itelläni on pahin pinnallisuus karissut elämän kouliessa, ja ihan hyvä niin. Mun mielestä kaikissa ihmisissä on jotain kaunista, ja varsinkin kun ihminen on sisäisesti kaunis (ah, mikä klisee :)), ulkonäkö vaan paranee ajan kuluessa mun silmissäni. Niih, no mä en ole varattu ollu puoleen vuoteen, koska en oo löytäny älyllisesti tarpeeks samantasoista seuraa. (En nyt tässä tarkota että oisin joku Einstein) Mutta siis sellasta miestä ei ole löytyny kenen kanssa oisin samalla aaltopituudella. Se kun merkitsee ainakin mulle enempi ku pelkkä ulkonäkö.
joillekin naisille miesten ihailu on tärkeää ja sitä haetaan ihan joka paikasta ja keneltä tahansa. tämmöisiä tuttuja naisia on.
kaikki kauniit naiset ei kyllä välitä niistä ruskeista silmistä. eikä kaikki kauniit naiset välttämättä etsi komeita miehiä. toisaalta jotkut vain ovat niin ystävällisiä ja sosiaalisia että hymyilevät kaikille ja ottavat kaikki huomioon, ulkonäköön katsomatta.
saisi katsoa ollenkaan rumia miehiä? KUMMALLINEN AJATTELUTAPA.
ei ole rumia miehiä. Ei se ulkonäkö kaikkea merkitse. Jos itseluottamus on huono, se jos mikä vaikuttaa ihmisen ulkonäköönkin. Ei sellaista ihmistä olekaan, jota ei hymy kaunistaisi/komistaisi, muista se.
Joskus aikoinaan minua sanottiin kauniiksi naiseksi (ihmettelen). Muistan kerran kun eräässä ravintolassa eräs älykääpiö mies katsoi minua ja miestäni sanoen *miten noin ruma mies on voinut saada noin kauniin naisen?*. Teki mieli pamauttaa sitä kunnolla, se oli niin törkeesti sanottu.
Ja usein todella komeat miehet ovat persoonattomia pintaliitäjiä.
rakastajia, uskollisia aviomiehiä, sympaattisia ja toisen huomioonottavia kavereita.
Kauniilla naisella on varaa valita. Kantapään kautta moni kaunis nainen saa huomata ettei kauniisiin miehiin kannata panostaa jos oikeaa ihmissuhdetta haluaa.
Sen minkä mies ulkomuodossaan menettää - sen hän usein luonteellaan ja käytöksellään paikkaa!
En itse ole kaunotar, mutta kerronpa sinulle kauniin (mallinakin työskennellen) ystäväni tavoista.
Hän halusi aina ja kaikkialla olla se kaikkein kaunein nainen. Hän halusi miehiltä hyväksyntää ja ihailua; ei vain yhdeltä vaan mahdollisimman monelta. Sitähän sai jo ulkonäöllään, mutta varmisti asian kiinnittämällä uusin miestuttavuuksiin huomiota aivan erityisen paljon. Kainoja hymyjä, katseita, kevyt käden kosketus "vahingossa". Flirttailua. Kaikkien kanssa.
Tiedän että ystäväni teki nämä jutut tietoisesti, sillä olen kysynyt häneltä asiasta. Hän nauttii siitä kun saa miehet ihastumaan itseensä, punastumaan ja änkyttämään. Se on peliä. Julmaa? Kyllä.
Tästä tietoisena ovat naisten vilkuilut jääneet tällä herralla omaan arvoonsa. Huvittavaa lukea naisten aloitteellisuusperusteluiksi, että hehän harrastavat juuri tuollaista yhdentekevää flirttailua, jolla mies tulisi heidän luokseen. Paremmpaksi havaittu jättää leikkijät nuolemaan näppejään ja tutustua naisiin luonnollisella tavalla elämän varrella.
pikkasen huvittaa lueskella taas näitä kommentteja :-) Netissä kakkakin muuttuu kullaksi :-)
Kaikki miehet on yhtä hyviä, olipa ulkonäkö mikä tahansa. Kunhan osaa miellyttää sänkypuuhissa ;)
Miellyttävyys ei ole yhtä kuin hyvännäköisyys. Eli perinteisessä mielessä rumakin ihminen voi olla miellyttävän (sympaattisen) näköinen. Itselläni katse hakeutuu ja hymy irtoaa herkemmin automaattisesti miellyttävän näköisille miehille, naisille, vauvoille ja eläimille. Jos minulta kysyttäisiin, olisin mieluummin miellyttävän ja tavallisen näköinen kuin kaunis ja kylmä.
pilke silmissä tai hymyssä, ei voi olla katsomatta.
Joku perustavallinen duunari, joka lippiksen alta vilkaisee, saattaa saada sydämen pamppailemaan =)
Turha sanoa kenestäkään että tämä olisi ruma, koska kauneus on aina katsojan silmissä. Jollekin toiselle tavallisen näköinen mies saattaa aiheuttaa minulle rytmihäiriöitä ;)
Eikä omalla ulkonäöllä ole vuosien virheiden jälkeen enää mitään merkitystä, kauniiksi on aina kehuttu, mutta sillä ei oikeasti ole mitään merkitystä :|
sinussa on jotain sellaista, joka saa tuon kauniin naisen katsomaan sinuun ja hymyilemään sinulle, oikeasti=)
Heippa,
Kumma homma, että täällä tosiaan yleisesti kuvitellaan, että miehessä todella ulkonäkö on tärkeintä. Eikä ole! Aloittaja kyseli, että voiko kaunis nainen katsella vakavasti "ei niin hyvännäköistä" miestä. Kyllä voi. Kaunis nainenkin on tavallinen ihminen sisältä. Ja se ulkonäkö voi todella olla taakka, jos kukaan ei ota hänen motiveitaan todesta. Voi tietty olla, että jotkut pinnalliset naiset hakee vain ihailua. Sellaiset naiset varmaan tunnistaa kaukaa...? Mutta yleensä luonnostaan kaunis nainen toivoo löytävänstä kunnollisen puolison. Ja voin kertoa, että monesti itse kauniille ihmisille kauneus ei edes ole niin merkittävä juttu. Siis vastakkaista sukupuolta katsellessa. Pelimiehistä monet naiset ovat varmaan saaneet tarpeekseen!! Krr.. Iloinen, positiivinen ja rehellinen luonne tekee miehestä ihanan. Olipahan hyvännäköinen tai ei. :)
...katsojan silmissä. Eli toisen mielestä ruma voi olla hyvännäköinen ja päivastoin. ;)
Naiset eivät ole sen pinnallisempia kuin miehetkään. Jos nainen on kaunis, niin ei se satavarmasti tarkoita sitä että hän kiinnostuu vain jostain Mr. Finlandeista.
Itse pidän ns. peruskomeudesta (mikään ei häiritse ja silmää miellyttää) enkä mistään kiiltokuvamiehistä. Metrot saa painua minun puolesta äitinsä meikkipussille!
Minä en nimenomaan edes välitä tummatukkaisista nappisilmistä, ne menee siihen kiiltokuva kastiin monesti.
kerran hymyilin takaisin kun katseeni kohtasi mieheen ravintolassa. Luonnollisesti sitä katselee ympärillä oleviin ihmisiin. Hän sitten tuli luokseni juttelemaan. Kun en sitten viitsinyt jutella ettei tämä luule liikoja niin olin julma ja kylmä. Miksi ei voi aidosti hymyillä ihmisille joita vahingossa sattuu katsomaan? Pitäisi kai jatkaa mököttämistä? Mutta siitäkin on tullut noottia että miksi olen niin apea...