Ennen joulupukin tuloa?

Restless-

Laitanpa tässä taas uuden ketjun vaikka tuntuu ettei kukaan ole enää sakissa kertoilemassa tunnelmia ja tuloksia. Misssä oootteee?? :P Itse unohdn tänä aamuna vaakalla käydä, mutta kertoilenpa sitten huomenna tuloksia.

Nyt olisin lähdössä työpaikkahaastatteluun ja jos onnistaa niin se tietää ainakin lisäliikuntaa päivään. ;)

5

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täällä siis ollaan! Hiljasta toki on ollut. Motivaatio oli parikolme viikkoa aivan hukassa, nyt jo parempi. Viime viikon..ja sitä edellisenkin viikon tein ja söin mitä halusin, mutta nyt aijon tsempata!

      Tiedot
      Pituus: 168cm.
      Lähtöpaino syyskuun 2005 alussa: 91kg.
      Paino 2vkoa sitten: N. 69,5kg.
      Paino tänään: N. 69,75kg.
      Tavoitepaino: 65-68kg.

      Mitäs täs nyt on...about 5 viikkoa jouluun ja tasan 2 kuukautta ja viikko etelänmatkaan.

      Oon tyytyväinen, jos paino on jouluksi alle 69..Eli kunhan kilo vähän yli kuukaudessa lähtee niin hyvä on! Tammikuun 20 päivä olisi kiva jos paino olisi about 67. Eli 2kk 1vko aikaa saada vajaa kolme kiloa pois. Toivon, että onnistun. Ainakin tällä hetkellä tahto on kova.

      Viime viikollä kävin kerran lenkillä. Nyt olen ajatellut, että kunhan kolme kertaa viikossa käyn niin se on hyvä. Kaikki mikä menee sen yli on vain plussaa. En viitsi ottaa hirveetä stressiä tosta lenkkeilystä...Sen takia se lenkkeilyinto varmaan katosikin, kun rupesin ottaan siit niin paljo stressii. Ajattelin kokeilla uintia..ainakin silloin tällöin.

      Nyt kaikki muutkin, ottakaa itseänne niskasta kiinni ja tsempataan toisemme laihempaan tulevaisuuteen!!! :)

      Maanantaiterkuin Kirsikka

    • On joo hiljasta ollu meijän ketjussa, eikai oo ihan unohduksiin jouduttu? :>> Nyt joo nää tiedot...

      Pituus:158 cm
      Lähtöpaino:104,8 kg
      Paino viimeviikolla:104,6 kg
      Paino nyt:104,4 kg
      Viikkomuutos:-200 g
      Tavoitepaino jouluksi: jotain päälle 95 kg

      Voi nyt pahkana. Viimeviikol tuli mähryttyy pahasti ja tälläkin viikolla, vaik sentää 200 g tippu mutta voi ny olla PIKKASEN nopeempi tää laihtumistahti... >:// Toisaalta olishan se voinu noustakki, mutta harmittaa silti. Tosin oma vikani ihan, on tullu mähryttyy pizzaa, lasagnea ja muuta hyvin rasvasta ja muutenkin kiellettyä. Oon syöny lähestulkoon kaikkea mitä EI pitäis :B Että tämmönen meno. Tuntuu ihan saavuttamattomalta toi joulutavoite kun tää tahti on mikä on, vaikka onnistuisinki laihtumaan nii tiiän vanhojen kokemusten perusteella että ei se nopeempaa ku 400 g putoo viikossa... :(( Tää mun vartaloni jotenki on sellanen.

      APUA APUA APUA APUA APUA... eli MOTIVAATIOVAJE.
      Olisko teillä tsemppaavia vinkkejä/sanontoja/nettisivuja/kuvia netissä tai ihan mitä vaan!

      Tämmösen muuten poimin jostain lehdestä:

      "Palapelejäkin kokoamalla voi laihduttaa. Tärkeintä on, että löytyy jotain muuta tekemistä kuin syöminen."

      Kannustava, eikö? :>> Vaan meikältä ei muuta tekemistä tunnu löytyvän kuin ruoka. Helppiä.

    • tämä......

      Pituus:171 cm
      Lähtöpaino:97 kg
      Paino viimeviikolla:89 kg
      Paino nyt:88.6 kg
      Viikkomuutos:-250 g
      Tavoitepaino jouluksi: jotain päälle 80 kg

    • Shamu

      Nolottaa ja ärsyttää,mutta tässä kuitenkin tulokset

      Lähtöpaino:127,1kg (31.7.2006)
      Paino tänään:121,8kg
      Viikko muutos: 0,8kg
      Kok.pudotus:-5,3kg

      Eli painoa tuli noin hurjasti.Annanpa pari vinkkiä...Älkää tehkö ruokala.tv:n ohjeilla mokkamuffinsseja.Ja jos teette älkää tehkö tupla-annosta ja sitten syö niistä puolta.Eli mopo lähti pahasti käsistä.Ke,to ja pe:na söin varovasti arvioiden 14 muffinssia ja todellisuudessa taitaa olla lähempänä kahtakymmentä =( Lisäksi meni pullaa,sipsiä ja juustoa ihan liikaa.Kävelylläkään en käynyt viime viikolla kertaakaan.
      Jotain positiivista kuitenkin oli.Eli kävin ensimmäistä kertaa kuntosalilla perjantaina ja mukavaa oli,tällä viikolla taas uudestaan.
      Mites jatko?Aamulla herään vähän aikasemmin jotta ehdin käydä lenkillä ennen töitä.Kun illalla on töitten jälkeen niin pimeää (ja asun täällä syrjässä,joten ei ole katuvaloja),jospa se aamulla olisi vähän valoisampaa.
      Pitää alkaa juomaan vettä tarpeeksi jotta tuntuu vatsa täydeltä.Syödä normaalisti JA VÄLTELLÄ HERKKUJA!
      Mukavaa alkavaa viikkoa ja nyt se loppukiri ennen joulupukkia ;)

    • Restless-

      Helkutin helkutti sentään!! *tähän kohtaan paljon kirosanoja*

      Paino edelleen 75kg. Tosin tällä hetkellä on "ne päivät"...hieman on ilmapalloinen olo.

      Olisiko vinkkejä?? Teenkö jonkin muutoksen että saan taas painon laskuun? Junppaa viime viikolla kolme kertaa ja kerran vesijuoksua ja jonkin verran hyötyliikkumista kävelyn muodossa. Ruokailuita en voi kehua, on taas niin vaikea pysyä erossa makeasta. Eilen en syönyt mitään makeaa niin eikös tullut illalla syötyä hampurilainen... Tällä menolla tää painonpudotus on loppunut tähän, eikä kukaan huomaa pudotustani jouluna :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      107
      7716
    2. 108
      5901
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5157
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4526
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3210
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      55
      2957
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      58
      2908
    8. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2434
    9. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2427
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2036
    Aihe