ei kelpaa lähi-idän maille,ynnä muille,joilta on pallo hukassa näissä asioissa.Esim.meillä täällä Suomessa on todella mukava elää ja olla,Luulis tämän elämän tavan kelpaavan kaikille, kuka ikinä maanpäällä asuukaan.
Miks ei ne hae meiltä mallia?kaikki systeemithän on meillä valmiina ja vapaasti kopsattavissa.Joskus joutuu miettimään,että onko ne mölyävät porukat ihan täysillä matkassa ollenkaan.
Miks ei ne hae meiltä mallia?kaikki systeemithän on meillä valmiina ja vapaasti kopsattavissa.Joskus joutuu miettimään,että onko ne mölyävät porukat ihan täysillä matkassa ollenkaan.
Vastaukset 4
Vanhimmat
eikä vääräuskoisilta voi oppia mitään. Näin ne sanoivat televisiossa.
että ei se uskokaan voi ihan vääremmästä päästäkään olla,koska Jumalan siunaus on yksi osa pohjoimaista hyvinvointia.
opintomatkalle Pohjolaan tuttustumaan yhteiskuntajärjestelmään, jossa kaikille, niin yrittäjille ja isommillekin kapitalisteille ja duunareille sekä kaikenlaisille väliinputoajille ja luusereillekin on mahkut realisoida unelmiaan!
Ihmiskunnan suurin saavutus, hyvinvointivaltiohan täällä pelaa!
ja todella loistavasti,vaikka otetaan sitten vertailukohteeksi mikä tahansa maa taivaan kannen alla.Meidän tulis lähteä viemään tätä Suomalaista demokratiaa,lähi-idän maihin ilman muuta.