Kleopatran

kylpy

Maajussille morsian-ohjelmassa kerrottiin Kleopatran kulvystä, jossa kylpuveteen laitetaan
hunajaa ja maitoa, mutta mitä muuta ja kuinka paljon??

2

2230

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tule muuta!

      Ennenvanhaan maito oli rasvaista, kuin kermaa, ja niinpäylhäisillä oli varaa ja mahdollisuuksia käyttää sitä kylvyissään. Se piti heridän hipiänsä rasvaisenaja pehmeänä. Hunaja tekee sen saman mikäli se käytetään lämpimänä.

      Voit korvata sen fiksummin menemällä saunaan, jonne otat otat mukaasi hunajavoiteen (tavarataloista, kemikalioista). Sitä sivelet sen jälkeen kun olet ensin hionnut, sitten peseytynyt ja lopuksi menet hunajaisena viimeiseen lämpöön. Hunaja huuhdellaan iholta.
      Ihon voit sitten viimeistellä jollain kermaisen pehmeällä ja hyvin rasvaisella vartalovoiteella.

    • Kleopatrankylpy.

      Kleopatran kylpy: 1 1/2l täys- tai kevytmaitoa, 1/2kg (eli 500g) hunajaa. Sekoitetaan kylpyveteen ja pulahdetaan sekaan nauttimaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      170
      2516
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2224
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      499
      1683
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      312
      1438
    5. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      20
      1297
    6. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1229
    7. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      134
      1116
    8. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      107
      1095
    9. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1055
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      9
      992
    Aihe