Puhelinmyyjä 63 700 €/vuosi

Tuon verran verotettavaa ansiotuloa vuodelta 2005. Kaikki saman työnantajan palveluksessa ja n. 5 - 7 tunnin päivillä. Siisti sisätyö.

Ihan mukavasti, kun ei ole kouluja käyty.
42499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä se puh. myynnin vaikeus tiedetään, luuria
korvaan ellet nyt vain ole se Syöpäsairaiden
Ry:n feikkimoppe.

Äänestä
  • Nytkin pidän hieman taukoa puheluiden lomassa. Hyvältä vaikuttaa tämäkin päivä.

    Älkää nyt kuitenkaan - hyvät ihmiset - luulko, että tähän päästään pienen perehtymisen jälkeen. Itseltäni meni pari vuotta ennen kuin tulot nousivat tälle tasolle. Harva jaksaa näin kauan.

    Mutta minäpä jaksan!

    Äänestä

kirjoittaa tänne tämmönen kommentti niin kiinnostaa mikä on sun pointti tosta asiasta?

Siitähän ei ole mitään hyötyä kenellekkään jos et valoita selkeästi mitä myyt, miten olet päässyt moiseen palkkaan. jos taas sitä et suostu kertomaan niin minkä takia ylipäätänsä heitit tommosen kommentin.
Voin mäkin heittää tähän että teen kähta työtä ja tienaan nettona 3000-5000,-/kk mutta sillä ole mitään merkitystä mihinkään vaikka ton tohon kirjoitan...??

Äänestä

joo o ,mutta voipaha ruveta kyrpimää 10 vuode jälkee ku sulle lyödää luurit korvaa 200 kertaa päivässä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


toiset osaa - toiset ei kirjoitti:

Tuon verran verotettavaa ansiotuloa vuodelta 2005. Kaikki saman työnantajan palveluksessa ja n. 5 - 7 tunnin päivillä. Siisti sisätyö.

Ihan mukavasti, kun ei ole kouluja käyty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu